Aktualności

Uroczyste obchody Święta Konstytucji 3-go Maja w Poniatowej

W minionym tygodniu odbyły się obchody Święta Konstytucji 3-go Maja oraz Dnia Strażaka „Floriany 2018”, na których uczestniczyli przedstawiciele lokalnych władz: Przewodniczący Rady Gminy Pan Eugeniusz Chyła, Burmistrz Poniatowej Pan Zygmunt Wyroślak, Zastępca Burmistrza Pani Krystyna Sołdek, Skarbnik Gminy Pani Anna Ruta oraz Sekretarz Gminy Pan Witold Szwajgier. W intencji naszej Ojczyzny oraz straży pożarnej została odprawiona uroczysta Msza Święta w Parafii pw. Ducha Świętego w Poniatowej, w której wzięli udział także mieszkańcy gminy, straż pożarna, przedstawiciele organizacji i placówek oświatowych wraz z pocztami sztandarowymi oraz radni.

Tuż po eucharystii odbył się wspólny pochód poprowadzony przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą z CKPiT w kierunku Starego Osiedla oraz docelowo na Plac Konstytucji 3-go Maja, gdzie przedstawiciele władz oraz poszczególnych organizacji złożyli pod pomnikami wieńce i zapalili znicze. Uczestnicy przemarszu ubarwiali ulice miasta na  biało-czerwono, trzymając w rękach chorągiewki oraz balony z hasłami tj. „Kocham Polskę” oraz „Kocham Poniatową”.

Na pikniku pn. „Majówka z piosenką patriotyczną i tańcem narodowym” zorganizowanym przez pracowników CKPiT oraz Urzędu Miejskiego w Poniatowej, mieszkańcy mieli okazję zasmakować tradycyjnej grochówki oraz kaszy z sosem, które serwował Burmistrz Poniatowej wraz z jego zastępcą Panią Krystyną Sołdek. Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich ze Spław częstowało smakowitym chlebem ze smalcem i ogórkiem oraz ciastem. Ponadto, zgromadzeni mieszkańcy mogli wysłuchać patriotycznych utworów wykonanych przez: Młodzieżową Orkiestrę Dętą oraz solistów z CKPiT, Zespół Tańca Ludowego Bystrzaki z Wąwolnicy, przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego w Poniatowej, uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej, Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Kowali oraz Gimnazjum im. Jana Pawła II w Poniatowej. Podczas pikniku przeprowadzono zbiórkę pieniężną  na remont mogiły powstańczej z 1831 r. zlokalizowanej w Kraczewicach Prywatnych.

Wszystkim uczestnikom, organizatorom oraz mieszkańcom serdecznie dziękujemy za udział w obchodach oraz zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych uroczystościach organizowanych w naszym mieście.