Aktualności

Umowy dotacji dla OSP z terenu Gminy Poniatowa podpisane

Miło nam poinformować, że jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Poniatowa otrzymały wsparcie finansowe do realizacji projektów.
W zeszłym tygodniu Burmistrz Poniatowej Pan Paweł Karczmarczyk podpisał umowy dotacji dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Poniatowa.
Cztery jednostki OSP otrzymały dofinansowanie z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w kwotach:
– OSP w Dąbrowie Wronowskiej 10 000zł,
– OSP Niezabitów 10 000zł,
– OSP Poniatowa Wieś 8200 zł,
– OSP Kowala Pierwsza 7800 zł.

Dodatkowo dwie jednostki OSP otrzymały dofinansowanie z Gminy Poniatowa: OSP Dąbrowa Wronowska w kwocie 15 000 zł i OSP Niezabitów w kwocie 3 500,00 zł na wkład własny.
Projekt dotyczy remontu/modernizacji tutejszych remiz strażackich.

OSP Kraczewice oraz OSP Poniatowa Wieś otrzymały dofinansowanie z Gminy Poniatowa po 19 590,00 zł jako wkład własny, do zakupu motopomp TOHATSU. Pozostałą kwotę tj. po 21 000,00 zł jednostki OSP Kraczewice i OSP Poniatowa Wieś otrzymały z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.
Motopompy będą wykorzystywane na terenie całej Gminy Poniatowa w obliczu dużych zagrożeń – głównie pożarów. Zlokalizowane będą w jednostkach KSRG, które posiadają wymagane zasoby ludzkie i są w stanie w przeciągu kilku minut podjąć działania ratownicze.

Powyższe umowy, to kolejny etap celowego wsparcia jednostek OSP z terenu Gminy Poniatowa.