Aktualności

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W PRZEDSZKOLU

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały Przedszkole. „Przybyły” ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.

W dniu 24 listopada wszystkie dzieci z  Przedszkola Miejskiego w Poniatowej uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu obchodzenie tego święta to już tradycja. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem.  Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, „Jadą, jadą misie”. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, konkursy, zgadywanki, śpiewanie piosenek, misiowe tańce, degustacja miodku. Ukoronowaniem tego dnia było rozstrzygniecie konkursu plastycznego „Niezwykły  miś”. Konkurs przeznaczony był dla dzieci i rodziców. Ilość wykonanych misiów wprawiła wszystkich o przysłowiowy zawrót głowy. Zarówno rodzice jak i dzieci wykazali się ogromną pomysłowością, wyobraźnią i oryginalnością podczas wykonywania misiów. Były misie z szyszek, z ciasta, „ze swetra taty”, szyte pieczołowicie ręcznie i wiele, wiele innych. Dlatego bardzo trudno było nam wskazać tego najpiękniejszego . Ale udało nam się w końcu wybrać 3 najpiękniejsze misie. Ich właściciele zostali nagrodzeni oraz otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.