Aktualności

Spotkanie wigilijne, 18 grudnia 2016 r.

Kilkadziesiąt osób przybyło w mroźne, niedzielne popołudnie, żeby wziąć udział w Spotkaniu Wigilijnym dla mieszkańców miasta i gminy Poniatowa. Zebrani mogli posłuchać kolęd, życzeń od władz miasta i proboszcza parafii pw. Ducha Świętego w Poniatowej oraz zjeść ciepły świąteczny posiłek.

Na zaproszenie Burmistrza Poniatowej, dyrektora Centrum Kultury Promocji i Turystyki i kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Poniatowej zgromadziło się wielu mieszkańców naszej Gminy.

W nastrój kolędowania wprowadziła zebranych Dziecięca Kapela Ludowa z CKPiT. Wigilia rozpoczęła się uroczystym powitaniem zgromadzonych gości, przez gospodarzy Gminnej Wigilii: panią Joannę Kawałek (dyrektor CKPiT) i Burmistrza Poniatowej pana Zygmunta Wyroślaka. Życzenia wszystkim zgromadzonym złożył również  Przewodniczący Rady Miejskiej Eugeniusz Chyła. Ksiądz proboszcz Piotr Petryk odczytał fragment Ewangelii św. Łukasza oraz przekazał wszystkim gościom ciepłe życzenia. Zgodnie z tradycją przed skosztowaniem wigilijnych potraw zebrani mieli okazję podzielić się opłatkiem i złożyć życzenia. Niedzielne popołudnie upłynęło pod znakiem wzruszeń, wzajemnej życzliwości i radosnego kolędowania.

Spotkanie Wigilijne cieszyło się dużą frekwencją. Przyszli na nie nie tylko ludzie ubodzy, ale także samotni oraz ci, którzy po prostu chcą w świątecznej atmosferze złożyć życzenia innym mieszkańcom Poniatowej.