Aktualności

Spotkanie Siatkarzy i Siatkarek po latach….

Do niezwykle wzruszającego spotkania po latach doszło w minioną sobotę-23 września w kawiarni „Klubowa”. Byli zawodnicy RKS Stal  Poniatowa  po wielu latach spotkali się ponownie, by powspominać stare dobre czasy.

To właśnie w latach 1951-1986  pod czujnym okiem trenera Tadeusza Sadowskiego, Śp. Franciszka Dutkowskiego, Sławomira Kaczyńskiego oraz Kazimierza Szyszko, w Poniatowej prężnie działała sekcja siatkarzy oraz siatkarek, którzy z dumą reprezentowali nasze miasto w rozgrywkach okręgowych i międzywojewódzkich, odnosząc przy tym  wiele sukcesów.

Pamiętano o  zawodnikach naszej sekcji którzy występowali w tamtych latach w kadrze Polski , a byli to Ewa Kamińska oraz znany wszystkim Zbigniew Jasiukiewicz. Nie zapomniano również o tych, którzy odeszli.

W gronie gości honorowych poza zawodnikami znaleźli się również przedstawiciele władz naszego miasta  Pan Burmistrz Zygmunt Wyroślak oraz w-c Burmistrz Krystyna Sołdek a także trenerzy Sławomir Kaczyński i Kazimierz Szyszko. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji multimedialnej, dzięki której przybyli goście  mieli okazję wrócić wspomnieniami w lata  swojej  młodości. Trzeba przyznać, że niejednemu na ten widok łezka zakręciła się w oku.

Po części oficjalnej nadszedł czas na wspólną zabawę, której towarzyszyła rodzinna atmosfera. Nie zabrakło oczywiście wspomnień oraz  rozmów dotyczących obecnego życia koleżanek i kolegów z drużyny. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe znaczki oraz rodzinną zbiorową fotografię zrobioną w trakcie spotkania.

Specjalne podziękowania należy skierować do pomysłodawców oraz organizatorów tego wspaniałego spotkania: Elżbiety i Henryka Bilskich, Ewy Madejek, Mirosława Mroczkowskiego, Elżbiety Olszowej, Kazimierza Szyszko ( wszystkie te osoby również były reprezentantami RKS „STAL” Poniatowa).