Aktualności

Sportowa Poniatowa w Dolinie 10 Stawów

2 lipca 2022 r., TVP3 Lublin nadawała na żywo relację z rozpoczęcia wakacji i otwarcia sezonu kąpielowego przy zalewie miejskim w Poniatowej.

Na plaży w Dolinie Dziesięciu Stawów z oficjalnym powitaniem i zaproszeniem dla mieszkańców i odwiedzających nas gości wystąpili burmistrz Poniatowej Paweł Karczmarczyk oraz dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Poniatowej Barbara Burzyńska. Informacje o inwestycji w Parku Miejskim i powstaniu nowego kąpieliska przedstawiła kierownik Wydziału Inwestycji, Gospodarki Nieruchomościami i Gospodarki Przestrzennej w Urzędzie Miejskim w Poniatowej Lidia Kuna, a o ofercie turystycznej Krainy Lessowych Wąwozów, w tym Gminy Poniatowa opowiedział dyrektor biura LOT KLW Wiesław Czerniec. Agnieszka Kida zwróciła uwagę na zasady korzystania z otwartych akwenów oraz opowiedziała o bezpieczeństwie plażowiczów, a ratownicy z OSiR zaprezentowali pokaz ratownictwa wodnego i udzielania pierwszej pomocy. Następnie Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z OSP Kraczewice pod opieka Adama Komy zaprezentowała czynności ratownicze pierwszej pomocy. O formach aktywności sportowej w Poniatowej opowiedzieli:

– trener klubu sportowego Kamil Witkowski o awansie MKS Stal Poniatowa do IV ligi,

– Krystian Czopek o osiągnięciach i stylach walki w boksie i kickboxingu,

– prezes MKS Stal Poniatowa Janusz Jakubczyk o młodzieżowej grupie siatkarskiej,

– Radosław Mroczkowski o siatkówce old-boyów.

Ofertę Nadwiślańskiej Kolejki Wąskotorowej, jako jednej z wielu atrakcji powiatu, przedstawił starosta opolski Dariusz Piotrowski. Zaprosił także wszystkich oglądających do udziału obchodach jubileuszu 130-lecia utworzenia NKW, które przypadają na dzień 3.07.2022 r.

W programie zaprezentowano również pokazy pływania na sucho oraz pokazy układu tanecznego Cheerleaderek.