Aktualności

Ślubowanie uczniów klas pierwszych w Kowali oraz Poniatowej Kolonii

Październik to miesiąc, gdzie we wszystkich Szkołach Podstawowych z terenu Gminy Poniatowa odbywają się ślubowania pierwszoklasistów i przedszkolaków. W ostatnim czasie, tak ważne dla uczniów wydarzenie odbyło się w: Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Poniatowej Kolonii oraz Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Kowali.

Na początku uroczystości dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w przygotowanym wcześniej programie artystycznym. Po występie złożyły przysięgę i oficjalnie zostały przyjęte na poczet uczniów Szkoły stając się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej.

Otrzymały wiele prezentów od Dyrekcji Szkoły oraz zaproszonych gości: Przewodniczącej Rady Miejskiej w Poniatowej Pani Ewy Baranowskiej, Burmistrza Poniatowej Pana Pawła Karczmarczyka oraz Dyrektor Miejsko-Gminnego Zespołu do spraw Obsługi Oświaty w Poniatowej Pani Anny Gogół.

Życzymy pierwszakom dużo radości z codziennej podróży w cudowny świat nauki, samych piątek i szóstek oraz niezapomnianych szkolnych przyjaźni.