Aktualności

Słonik nadziei – akcja charytatywna na rzecz przedszkolaków z Gminy Poniatowa

Dzisiaj, tj, 5 lipca 2022 r., na dzieci z Gminy Poniatowa, które uczęszczają w okresie wakacji do oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Kowali, czekały prezenty, w postaci przyborów i artykułów plastycznych. Przedszkole zostało obdarowane w ramach akcji charytatywnej „Słonik nadziei” przez firmę „Car Bud” w Poniatowej.

Akcja ukazuje się od ponad dziesięciu lat na antenie TVP3 Lublin i polega na wspieraniu oddziałów dziecięcych lubelskich szpitali, uczestników warsztatów terapii zajęciowej czy też przedszkolnych oddziałów integracyjnych.

Również i dzisiaj telewizja z Lublina gościła w przedszkolu w Kowali i u darczyńców Anny i Daniela Szlachetka, promując wspieranie dzieci przez lokalne firmy. Organizatorom akcji udało się sprawić dzieciom dużo radości.

W nagranym materiale zostaną zaprezentowane wypowiedzi: dyrektor szkoły w Kowali Bożeny Mroczkowskiej, pań przedszkolanek Eweliny Zaborowskiej – Oroń i Ewy Rzeźnik oraz burmistrza Poniatowej Pawła Karczmarczyka. Pokazane również zostaną warsztaty plastyczne poprowadzone dla przedszkolaków przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Kowali Pierwszej – Aldonę Szwed i Justynę Statek.   

Relację z dzisiejszej wizyty będzie można zobaczyć 9 lipca 2022 r., po głównym wydaniu Panoramy Lubelskiej (około 18.55).

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wizyty TVP3 Lublin w oddziale przedszkolnym w Kowali.