Aktualności

Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na szczeblu powiatowym

Dzisiaj, tj. 19 kwietnia br. w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Opolu Lubelskim odbył się Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na szczeblu powiatowym.

Gminę Poniatowa reprezentowali uczniowie grupy starszej ze Szkoły Podstawowej im. Ewy Szelburg – Zarembiny w Niezabitowie oraz uczniowie grupy młodszej ze Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Poniatowej Kolonii.

Rywalizacja składała się z 5 etapów: 2 testy  – test ze znajomości przepisów ruchu drogowego i test ze znajomości skrzyżowań, przejazd w miasteczku ruchu drogowego, udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zadania praktyczne na torze przeszkód.

Miło nam poinformować, że uczestnicy grupy młodszej ze Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Poniatowej Kolonii zajęli I miejsce w swojej kategorii wiekowej i będą reprezentować naszą Gminę oraz cały powiat opolski na etapie wojewódzkim. Najlepszym uczestnikiem turnieju w etapie powiatowym został Krzysztof Bałaszek – uczeń Szkoły Podstawowej w Poniatowej Kolonii.

Nagrody uczestnikom z naszej Gminy wręczyła Pani Aneta Poniatowska, zastępca burmistrza Poniatowej.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz pozostałym uczestnikom turnieju!