Aktualności

POMOC dla UKRAINY

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy,

nasze pokolenie zdaje w tym momencie egzamin z solidarności, empatii, wsparcia a przede wszystkim zwyczajnej pomocy tym, którzy zostali pozbawieni swoich domów, pozbawieni spokoju oraz normalnego funkcjonowania, poprzez bestialski atak Rosji na swoją ojczyznę -Ukrainę. Będąc odpowiedzialnymi sąsiadami, wrażliwymi na zło i nieszczęście, które spotkało niewinne matki i dzieci, zwracam się do Mieszkańców Gminy Poniatowa o pomoc i zbiórkę rzeczy, dla wszystkich potrzebujących osób, dotkniętych tą tragedią.

Od dnia 27.02.2022 r. otwieramy punkty przyjmowania żywności długoterminowej, środków czystości, środków higieny osobistej, pościeli, koców, odzieży dla dzieci i dorosłych (nowej, nie używanej, gdyż nie mamy możliwości dezynfekcji), mleka modyfikowanego, żywności dla niemowląt, pampersów, ręczników, jednorazowych naczyń i wszystkiego czym możecie się Państwo podzielić.
Wszystkie dary, które Państwo chcieliby przekazać prosimy o dostarczenie do Urzędu Miejskiego w Poniatowej, OPS w Poniatowej, Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Poniatowej a od poniedziałku 28.02.2022 r. do wszystkich placówek oświatowych na terenie Gminy Poniatowa.

Proszę o zachowanie rozsądku, spokoju oraz o spójne działanie, zgodne z wytycznymi właściwych organów państwowych i Wojewody Lubelskiego. Proszę również o kontakt wszystkie osoby, które mają ewentualną możliwość i chęć zakwaterowania osób z Ukrainy.
Każda pomoc zostanie przyjęta i z góry za nią dziękuję.
Proszę na bieżąco śledzić informacje, które będą pojawiały się na stronie internetowej i FB Urzędu Miejskiego w Poniatowej.

Osoby koordynujące akcją:
Agnieszka Drozd-Bownik tel. 692154879.
Jacek Pietraś tel. 505846077.

Dyżury:
– 27.02.2022 r. niedziela Centrum Kultury, Promocji i Turystki w Poniatowej (dyżur wspólnie z OPS) godz. 8.00 – 21.00
– od 28.02.2022 r. :
Urząd Miejski w Poniatowej w godzinach pracy.
Ośrodek Pomocy Społecznej w Poniatowej w godzinach pracy.
Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Poniatowej w godzinach pracy.
Wszystkie Szkoły Podstawowe na terenie Gminy Poniatowa w godzinach pracy placówek.
Burmistrz Poniatowej
Paweł Karczmarczyk