Pasowanie na uczniów w Szkole Podstawowej w Poniatowej

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej złożyli dziś, tj. 9 listopada, ślubowanie i zostali pełnoprawnymi uczniami.

Uroczystość, w której wzięli udział m.in. burmistrz Poniatowej Paweł Karczmarczyk, zastępca burmistrza Aneta Poniatowska, przewodnicząca Rady Miejskiej w Poniatowej Ewa Baranowska, przewodnicząca Komisji Oświaty, Wychowania, Kultury i Sportu Aleksandra Szlachetka oraz dyrektor Miejsko – Gminnego Zespołu ds. Obsługi Oświaty w Poniatowej Anna Gogół, rozpoczęła się od powitania uczniów, rodziców, gospodarzy oraz zaproszonych gości. Następnie dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne podczas programu artystycznego – „egzaminu” na ucznia. Kolejnym punktem programu było odśpiewanie hymnu narodowego w asyście pocztu sztandarowego, po czym pierwszoklasiści złożyli ślubowanie. Symbolicznego pasowania na uczniów dokonali dyrektor szkoły Rafał Pastwa oraz wicedyrektor Ewa Zielińska. Nie mogło także zabraknąć życzeń i prezentów. Burmistrz Poniatowej złożył gratulacje i życzył uczniom wielu sukcesów, wytrwałości i niegasnącej siły w pracy z dziećmi paniom wychowawczyniom oraz okazji do dumy i radości z osiągnięć dzieci rodzicom. Wraz z panią wiceburmistrz i paniami radnymi wręczył upominki. Uroczystość zakończyła się sesją zdjęciową poszczególnych klas – wspaniałą pamiątką, pierwszego i jednego z najważniejszych szkolnych momentów w życiu każdego ucznia.

Drodzy Pierwszoklasiści! Niech każdy dzień spędzony w szkole będzie dla Was interesującą podróżą, podczas której zdobędziecie doświadczenia, poznacie wiele nowych informacji i nawiążecie wspaniałe przyjaźnie.