Aktualności

Orszak Trzech Króli w Poniatowej

„Bóg jest dla wszystkich”- to hasło tegorocznego Orszaku Trzech Króli, którym w sobotę, 6 stycznia 2018 roku przeszli mieszkańcy naszego miasta. Organizatorzy przygotowali kilkaset koron i śpiewników, które czekały przed wejściem do Kościoła pw. Ducha Świętego na uczestników orszaku.

Przepiękną oprawę artystyczną w trakcie uroczystej mszy świętej zapewniła Dziecięca Kapela Ludowa, która znanymi Kolędami i pastorałkami wprowadziła wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój. Po nabożeństwie, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Poniatowej, przygotowane przez Panią Annę Świst dały pokaz Bożonarodzeniowych Jasełek.

Motywem przewodnim tegorocznego orszaku było przypomnienie uczestnikom, że Bóg przyszedł, aby odkupić każdego człowieka i czeka na wszystkich. Hasło uroczystości nawiązywało do jubileuszu orszaku, który już po raz dziesiąty przeszedł ulicami polskich miast i miejscowości. Barwne procesje pojawiły się na ulicach 644 polskich miast i miejscowości, w tym po raz trzeci w Poniatowej.

Takich tłumów na orszaku  jeszcze nie było. Mieszkańcy miasta korzystając z ładnej pogody, wyszli z domów, założyli papierowe korony i przy śpiewie znanych pastorałek przeszli na plac Konstytucji Trzeciego Maja, gdzie odbyła się ostatnia część Jasełek, czyli pokłon dzieciątku i złożenie darów przez Trzech Króli.

Na koniec, na zgromadzonych czekał ciepły poczęstunek w postaci herbaty i słodkości. Serdecznie dziękujemy Parafii pw. Ducha Świętego za przygotowanie tego barwnego wydarzenia, a dzieciom i opiekunom, za wyjątkową oprawę artystyczną!