Aktualności

Obchody z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora

W ubiegłą niedzielę, 8 października odbyły się obchody z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora w Kawiarni Klubowa w  Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Poniatowej.

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych od 1990 r. jest obchodzony każdego roku w dniu 1 października. Został on ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Dni poświęcone zagadnieniu starzenia się są okazją do intensywnego propagowania postulatów mających na celu poprawę sytuacji osób dojrzałych: walki z dyskryminacją, zapobiegania niepełnosprawności, zapewnienia odpowiedniej opieki zdrowotnej i równego udziału w rozwoju kulturalnym i ekonomicznym społeczeństw. W tym roku Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Poniatowej zorganizowało uroczystość, której celem było uhonorowanie osób starszych oraz pokazanie im, że ich obecność w społeczeństwie i życiu miasta jest bardzo ważna.

W gronie gości poza seniorami znaleźli się przedstawiciele władz naszego miasta, Pan Burmistrz Zygmunt Wyroślak oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Eugeniusz Chyła, którzy serdecznie przywitali osoby obecne na uroczystości, a w szczególności osoby starsze, składając im najlepsze życzenia i wyrazy uznania. W przemowie i przywitaniu gości brała udział Pani Kierownik Poniatowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Elżbieta Olszowa. Seniorzy otrzymali również życzenia i błogosławieństwo od proboszcza Parafii pw. Ducha Świętego w Poniatowej Ks. dr  Petryka. W imprezie gościnnie uczestniczył proboszcz emeryt, Józef Brzozowski.

Atrakcją dla seniorów była część artystyczna, w której wystąpiła grupa teatralna z Opola Lubelskiego „POKOLENIE” ze spektaklem „Czechow i Gogol”. Ponadto, świetną rozrywką dla seniorów był występ zespołu „Vocal”, który poruszył publiczność i zachęcił do wspólnego śpiewania.

Po zakończeniu części artystycznej, seniorzy wraz z organizatorami i gośćmi, zostali zaproszeni na wspólne świętowanie przy kawie, herbacie oraz słodkim poczęstunku.

Uśmiechy na twarzach seniorów udowodniły, że bardzo ważne są dla nich tego typu uroczystości, na których mogą oderwać się od codzienności oraz zintegrować się z innymi mieszkańcami.

Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i życzymy dużo zdrowia, pogody ducha, siły do działania oraz uśmiechu na twarzach.