Aktualności

Obchody Międzynarodowego Dnia Seniora w Poniatowej

Październik jest miesiącem seniorów. 1 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 20 października Międzynarodowy Dzień Seniora. Z tej okazji, w niedzielę 14 października 2018 r. w Centrum Kultury Promocji i Turystyki odbyły się uroczyste obchody święta seniorów. Wydarzenie było zachęta dla osób starszych do aktywnego spędzania wolnego czasu oraz zawierania nowych znajomości.

W uroczystości udział wzięło prawie 200 gości. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele władz Gminy Poniatowa: pan Burmistrz Zygmunt Wyroślak, Zastępca Burmistrza pani Krystyna Sołdek, Przewodniczący Rady Miejskiej pan Eugeniusz Chyła, Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej pani Bożena Szwed oraz Sekretarz Gminy Pan Witold Szwajgier . Władze Gminy i Dyrektor CKPiT pani Joanna Kawałek, kierownik PUTW pani Elżbieta Olszowa powitali zgromadzonych gości, życzenia złożył również proboszcz Parafii pw. Ducha Świętego w Poniatowej ks. dr Piotr Petryk.

Z tej okazji został przygotowany specjalny program artystyczny. Grupa teatralna seniorów z CKPiT zaprezentowała się w kabarecie pt. „Śmiechoterapia”, który spotkał się z bardzo radosnym przyjęciem widowni. Kolejnym punktem był występ Zespołu „Nadzieja”, który skutecznie zachęcił publiczność do wspólnej zabawy.

Po części artystycznej Kierownik Wydziału Promocji i Obsługi Inwestora pani Marzena Wójtowicz opowiedziała o projektach skierowanych do seniorów, z których obecnie korzystają seniorzy i tych nad których wdrożeniem trwają prace. Inicjatywy podejmowane na poziomie lokalnym pozwalają seniorom nie tylko się rozwijać, ale także przeżywać „drugą młodość”.

Niespodzianką i zwieńczeniem obchodów Dnia Seniora był specjalnie przygotowany na tę okazję tort.

Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie, życząc dużo zdrowia, spełnienia marzeń oraz radości i satysfakcji z realizacji pasji!