Aktualności

Nowe komputery dla MGBP w Poniatowej.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Poniatowej z przyjemnością informuje, że wniosek o dofinansowanie na zakup 10 zestawów komputerowych złożony w programie dotacyjnym Instytutu Książki „Kraszewski. Komputery dla bibliotek” został rozpatrzony pozytywnie.

Zaplanowano zakup 4 komputerów stacjonarnych dla czytelników, oraz 6 dla bibliotekarzy, w tym 3 dla naszych Filii w Kowali, Kraczewicach i Niezabitowie. Zastąpią one przestarzały sprzęt komputerowy znajdujący się w bibliotece. Jesteśmy w trakcie realizacji programu. Z nowych komputerów będzie można korzystać najprawdopodobniej od stycznia przyszłego roku.

Program, do którego przystąpiła Biblioteka firmowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a realizowany przez Instytut Książki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Jego celem jest podniesienie standardu bibliotek publicznych poprzez wyposażenie ich w nowoczesny sprzęt komputerowy, umożliwiający użytkownikom bibliotek korzystanie z Internetu, a bibliotekarzom katalogowanie zbiorów bibliotecznych i udostępnianie ich on-line.