Aktualności

Noc Bibliotek 2022 – fotorelacja

30 września  w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Poniatowej odbyła się VIII edycja Nocy Bibliotek. W tym roku pod hasłem „To się musi powieść”.

Imprezę rozpoczęło spotkanie pt. „Moje podróże na najwyższe szczyty”  z Sebastianem Ignaciukiem – podróżnikiem, zdobywcą szczytów Mont Blanc, Elbrusa oraz uczestnikiem wypraw w Andy i inne pasma górskie. Spotkaniu towarzyszyła wystawa o polskiej himalaistce i alpinistce, uznawanej za jedną z najwybitniejszych kobiet świata himalaizmu, Patronce Roku 2022 – Wandzie Rutkiewicz pt. „Wanda Rutkiewicz. Kobieta w chmurach”. Wystawa została opracowana przez Centrum Kultury w Żabnie i Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Żabnie. Kolejnym punktem programu był wernisaż prac plastycznych Pani Natalii Hubal-Rusyn.

W oddziale dla dzieci przez cały wieczór odbywały się gry, zabawy i quizy. Dorośli uczestnicy brali udział w zabawie literackiej pt. „Flirt z Leśmianem”.

Na zakończenie można było obejrzeć film familijny „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica”, reż. J. Bornebusch, Szwecja 2018 r.

Wystawy można oglądać w godzinach pracy Biblioteki (9:00-17:00) do końca października.

Serdecznie zapraszamy.