Aktualności

,,Nigdy więcej wojny! To pokój, pokój musi kierować losami narodów i całej ludzkości” – Apel z Okazji Dnia Zwycięstwa w SP im. S. Żeromskiego w Poniatowej

8 maja br. obchodziliśmy 78 rocznicę zakończenia II wojny światowej i Narodowy Dzień Zwycięstwa. Święto to zostało ustanowione przez parlament w 2015 r. dla upamiętnienia zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami.

Z tej okazji dzisiaj, tj. 9 maja, uczniowie klasy 5a i 6e ze Szkoły Podstawowej im. S. Żeromskiego w Poniatowej pod opieką pań nauczycielek Marty Sołdaj i Jolanty Markuszewskiej przygotowali uroczystą akademię upamiętniającą dzień wyzwolenia Polski spod hitlerowskiej okupacji.

W uroczystości udział wzięli zastępca burmistrza Aneta Poniatowska, dyrektor SP w Poniatowej Rafał Pastwa oraz grono pedagogiczne i uczniowie szkoły.

Apel był chwilą wspomnień i refleksji nad drogą, jaką przebyło nasze państwo, by zrzucić jarzmo okupanta. Wzruszająca historyczna podróż rozpoczęła się przypomnieniem  tragicznych wydarzeń z 1 września 1939 roku. Tego dnia wybuchła II woja światowa, atakiem niemieckim na Westerplatte. Uczniowie zaprezentowali fakty historyczne, które przeplatały nastrojowe wiersze i piosenki. Nie zabrakło także odświętnych strojów i wyeksponowania symboli narodowych.

Dziękujemy uczniom klasy 5a i 6e za piękną lekcję historii!