Aktualności

„NAUKA TO PODRÓŻ, KTÓRA TRWA PRZEZ CAŁE ŻYCIE …” – uroczyste pasowanie pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej im. S. Żeromskiego w Poniatowej

W taką właśnie podróż, wyruszyli dzisiaj tj. 25 października, uczniowie pierwszych klas Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej. Mimo, iż od wakacji minęło już dwa miesiące, to dopiero dzisiaj dzieci uzyskały miano prawdziwych i pełnoprawnych „uczniów”. W tej wyjątkowej uroczystości udział wzięli: burmistrz Poniatowej Paweł Karczmarczyk, dyrektor Miejsko – Gminnego Zespołu ds. Obsługi Oświaty Anna Gogół, proboszcz poniatowskiej parafii ks. Piotr Petryk, przewodnicząca szkolnej Rady Rodziców Magdalena Karaś, dyrektor szkoły Rafał Pastwa oraz z-c dyrektora Jolanta Markuszewska i Renata Popiołek.

Przybyłych na uroczystość: dzieci, rodziców, gospodarzy i zaproszonych gości powitali starsi uczniowie, którzy poprowadzili całą dzisiejszą ceremonię. W ich asyście dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne podczas programu artystycznego – „egzaminu” na ucznia. Kolejnym punktem programu było odśpiewanie hymnu narodowego w obecności pocztu sztandarowego, po czym pierwszoklasiści złożyli ślubowanie. Symbolicznego pasowania na uczniów dokonali dyrektor szkoły Rafał Pastwa oraz wicedyrektor Renata Popiołek. Nie mogło także zabraknąć życzeń i prezentów. Burmistrz Poniatowej złożył gratulacje i życzył uczniom wielu sukcesów, wytrwałości i niegasnącego zapału w zdobywaniu wiedzy. Wychowawczyniom i rodzicom pan burmistrz życzył wielu okazji do dumy i radości z osiągnięć dzieci, po czym wręczył wszystkim upominki. Uroczystość zakończyła się sesją zdjęciową poszczególnych klas – wspaniałą pamiątką, pierwszego i jednego z najważniejszych szkolnych momentów w życiu każdego ucznia.

Kochane Pierwszaki, życzymy Wam pełnego radości i pozytywnych emocji roku szkolnego. Bawcie się dobrze i nie przejmujcie potknięciami!

Zapraszamy do obejrzenia całej fotorelacji na naszym Facebooku https://www.facebook.com/photo?fbid=713636620798112&set=pcb.713649974130110