Aktualności

Montaż budek lęgowych dla jerzyków w ramach projektu „Budujemy – kreujemy” przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

21 kwietnia 2021r. Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – realizator projektu „Budujemy – kreujemy” (sfinansowanego ze środków Fundacji ORLEN) zawiesiło na budynku Urzędu Miejskiego w Poniatowej kilka budek lęgowych dla jerzyków.

Budki zaprojektowali i wykonali uczestnicy w/w projektu – uczestnicy Środowiskowego Ośrodka Wsparcia „Pinokio” w Poniatowej.

Uczestnicy projektu we współpracy z Urzędem Miejskim w Poniatowej zadbali zarówno o jerzyki, jak i o osoby pracujące w w/w budynku i osoby korzystające z usług w nim świadczonych.

Jerzyki zyskały bezpieczne miejsce do gniazdowania i lęgu, a osoby pracujące w w/w budynku i osoby korzystające z usług w nim świadczonych pomoc w ograniczeniu populacji uciążliwych owadów (komarów, much), które są pożywieniem jerzyków. Tym samym uczestnicy projektu i Urząd Miejski w Poniatowej wpisali się w aktualny na świecie ekologiczny sposób walki z dokuczliwymi owadami – zamiast stosować chemiczne środki wpływające negatywnie na środowisko przyrodnicze, sięgnęli po naturalne narzędzie wypracowane przez przyrodniczy ekosystem.