Aktualności

„MLEKO NA ZDROWIE” – KAMPANIA W PONIATOWEJ

Bądź zdrowy! Kupuj i jedz polskie produkty mleczne!

W dniu 28.09.2020 r. w TVP INFO o godz. 6.50 odbyła się emisja felietonu w ramach kampanii „Mleko na zdrowie”, w której m.in. udział wzięły dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej i Zastępca Burmistrza Pani Aneta Poniatowska. Program, który został przygotowany, był autorstwa wychowawczyń klasy IIIc i klasy Ic: Pani Ewy Zielińskiej, Pani Agnieszki Lasoty i Pani Haliny Bednarz. Dziękujemy Panu Dyrektorowi Rafałowi Pastwie za wsparcie i współpracę podczas nagrania.

Celem kampanii jest szerzenie wiedzy na temat: jakości produktów mlecznych, ich wpływie na zdrowie (szczególnie wśród dzieci i młodzieży), hodowli bydła mlecznego oraz produkcji mleka i jego przetworów.

Udział w felietonie zainicjował Wydział Promocji i Obsługi Inwestora Urzędu Miejskiego w Poniatowej.

Organizatorem kampanii jest Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich Związek Rewizyjny wraz z parterami: Niezależnym Samorządnym Związkiem Zawodowym Rolników Indywidualnych „Solidarność” oraz Polskim Związkiem Zawodowym Rolników. Patronem kampanii jest Fundacja Instytutu Matki i Dziecka. Kampania została sfinansowana z Funduszu Promocji Mleka.