Aktualności

Mieszkańcy Poniatowej otworzyli serca dla Emilki!

Mieszkańcy Poniatowej po raz kolejny pokazali, że mają otwarte serca i chętnie pomagają potrzebującym. Akcja charytatywna zorganizowana z myślą o pomocy dla chorej Emilki Kołodziejczyk, która odbyła się w niedzielę 26 lutego w Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Poniatowej okazała się wielkim sukcesem. Dzięki imprezie udało się zebrać 33 271,37 złotych na leczenie dla dziewczynki.

W ramach imprezy na scenie zaprezentowały się dzieci z Przedszkola Miejskiego,  Szkoły Podstawowej im. S. Żeromskiego, Gimnazjum im. Jana Pawła II, Zespołu Szkół  w Poniatowej, Zespół Tańca Ludowego Bystrzacy z Wąwolnicy, zespół Wiolinki z Klubu Kultury w Poniatowej Wsi, zespół Progres (tworzony od niedawna przez młodzież spotykającą się w CKPiT) oraz soliści CKPiT : Kornelia Szlachetka,  Eliza Żak, Julia Zielińska, Katarzyna Zielińska, Lena Kurowska, Julia Wiczuk, Karolina Szlachetka, Zuzanna Gajor, Julia Zburzyńska, Weronika Durka, Aleksandra Rutyna, Kamil Basiakowski. Ponadto zespół teatralny To i Owo tworzony przez rodziców dzieci z Poniatowej Wsi przygotował przedstawienie żartobliwie podejmujące temat bajek dla dzieci we współczesnym świecie, natomiast raper Adrian Zaga Zagajewski napisał specjalną piosenkę dla Emilki, którą zagrał podczas koncertu. Dodatkowo strażacy z OSP KSRG Poniatowa Wieś zaprezentowali pokazy udzielania pierwszej pomocy, Powiatowe Centrum Zdrowia w Opolu Lubelskim na swoim stoisku prowadziło badania ciśnienia tętniczego oraz pomiar glukozy we krwi, a harcerze przedstawili prezentację dotyczącą strzelania.

Publiczność podczas imprezy naprawdę dopisała, pojawiła się tak duża ilość osób, że sala klubowa momentami nie była w stanie pomieścić wszystkich zainteresowanych. Każdy miał możliwość wsparcia zbiórki przez udział w licytacji, loterii, kiermaszu rękodzieła oraz poprzez zakup ciasta czy pierogów lub poprzez datki bezpośrednio do puszek. Wszystkich organizatorów bardzo ucieszył fakt, że tak duża liczba osób  chciała okazać pomoc rodzinie Kołodziejczyk.

Organizatorem imprezy było Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Poniatowej wspierane przez Miejskich Radnych oraz nauczycieli z poniatowskich placówek oświatowych i rodzinę chorej Emilki.

Dziękujemy bardzo za udział w imprezie. Składamy podziękowania dla  darczyńców, wolontariuszy, występujących na scenie oraz wszystkich, którzy brali udział w licytacjach, kiermaszu, loterii oraz wsparli zbiórkę datkami do puszek. Dzięki Wam wszystkim razem udało się nam uzbierać ponad 33 tysiące złotych na leczenie Emilki!