Aktualności

Lato z TVP3 Lublin Sportowa Poniatowa

W dniu 10 lipca 2021 r. Burmistrz Poniatowej Paweł Karczmarczyk i Dyrektor Ośrodka, Rekreacji i Sportu Barbara Burzyńska w studio Lato TVP3 Lublin Pn. „Sportowa Poniatowa” zorganizowanym na Kąpielisku Miejskim w Poniatowej otworzyli sezon letni w naszej miejscowości.

W wejściach na żywo na antenie TVP3 Lublin zaproszeni goście mieli możliwość zaprezentować osiągnięcia swoich sekcji sportowych ale przede wszystkim rekomendacji walorów i atrakcji, będących zaproszeniem do Poniatowej.

Prezes MKS Stal Poniatowa Janusz Jakubczyk wymieniał osiągnięcia MKS Stal Poniatowa a koordynator sekcji siatkarskiej Agnieszka Gołofit rekomendowała aktywność siatkarską. Było dużo o piłce nożnej, siatkówce i nowo otwieranych sekcjach sportowych działających przy OSiR.

Jacek Kiraga prezes WKS Poraj Kraczewice, Rafał Hysa prezes LZS Dąbrowiak Dąbrowa Wronowska i Ziemowit Kuchta LKS Poniatowa Wieś mówili o Ludowych Zespołach Sportowych w Gminie Poniatowa, zachęcając młodzież i dorosłych do aktywności na wsi.

Podczas nagrania o bezpieczeństwie na wodzie i Kąpielisku Miejskim mówili Agnieszka Kida i Mariusz Pietroń, którym towarzyszyła ekipa młodych adeptów OSP z Poniatowej. Dziecięca Drużyna Pożarnicza prezentowała pokaz udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem fantoma baby i dorosłego.

Bogactwo, które posiada Poniatowa zachęcające turystów do odwiedzenia i spędzenia tu czasu, to także walory przyrody, niepowtarzalne środowisko, trasy rowerowe, trasy nordic walking, Dolina Dziesięciu Stawów i lasy – o tym mówił Dyrektor LOT „Kraina Lessowych Wąwozów” Wiesław Czerniec.

Nowością na naszym terenie i jednocześnie propozycją aktywności dla rodzin, są rowerowe drezyny Nadwiślańskiej Kolejki Wąskotorowej, które rekomendował starosta opolski Dariusz Piotrowski.

Ci, którzy wybierają aktywność sportową na lądzie czy wodzie, mogą po takim dniu skorzystać z oferty kulturowej, którą proponuje Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Poniatowej. Weekendowe kino plenerowe czy potańcówki, jak również szeroka oferta kinowa to atrakcje, o których w swoim wejściu mówił  Burmistrz Paweł Karczmarczyk.

Zastępca Burmistrza Aneta Poniatowska włączyła się w choreografię taneczną, z grupą zorganizowaną przez Dyrektor OSiR Barbarę Burzyńską.

Sezon letni w Poniatowej zarówno na sportowo, jak i kulturalnie uważamy za otwarty!