Aktualności

Koncert Finałowy IV-tych PONIATOWSKICH SPOTKAŃ MŁODZIEŻOWYCH ORKIESTR DĘTYCH 2020

W dniu dzisiejszym odbył się finałowy koncert w ramach IV-tych PONIATOWSKICH SPOTKAŃ MŁODZIEŻOWYCH ORKIESTR DĘTYCH 2020. Gospodarzem wydarzenia była Młodzieżowa Orkiestra Dęta Centrum Kultury , Promocji i Turystyki w Poniatowej a gośćmi Młodzieżowa Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaskach.

Podczas dwudniowych warsztatów w Domu Muzyki w Kraczewicach, młodzież miała okazję do spotkania, wymiany doświadczeń, jak również popularyzacji różnych form muzyki wykonywanej przez orkiestry dęte.

Orkiestry zaprezentowały na scenie repertuar oddzielnie, jak również miały możliwość poszczycić się czterema utworami, wykonanymi wspólnie, które ćwiczone były podczas warsztatów.

Koncert w sali kinowej poprowadziła Dyrektor CKPiT Pani Joanna Kawałek, obecni byli także: Przewodnicząca Rady Miejskiej Pani Ewa Baranowska i Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Pan Seweryn Świątek, który próbował swoich sił jako dyrygent.
Cześć warsztatowa poprowadzona była przez Pana Jarosława Mielko – kapelmistrza Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Poniatowej oraz Pana Adama Czajkowskiego – kapelmistrza Orkiestr Wojska Polskiego i Młodzieżowej Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaskach.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym na koncert.