Aktualności

„Kolorowe kredki w pudełeczku noszę…” – Ślubowanie pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej

Ślubowanie i pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w szkolnym kalendarzu. W Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej odbyła się dnia 8 października br. Tradycyjnie, jak co roku pierwszoklasiści zaśpiewali piosenki, recytowali wiersze oraz udzielali odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań.

Po części artystycznej w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali by być dobrymi uczniami i Polakami, przyjaciółmi roślin i zwierząt, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pan Dyrektor Rafał Pastwa, V-ce Dyrektor Pani Ewa Zielińska oraz V-ce Dyrektor Pani Jolanta Markuszewska dokonali symbolicznego pasowania na ucznia.

W tej wyjątkowej chwili swoją obecnością zaszczycili: Zastępca Burmistrza Poniatowej Pani Aneta Poniatowska, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Poniatowej Pani Ewa Baranowska, Radna Rady Miejskiej Pani Aleksandra Szlachetka, Dyrektor Miejsko-Gminnego Zespołu do spraw Obsługi Oświaty w Poniatowej Pani Anna Gogół, Proboszcz Parafii pw. Ducha Świętego w Poniatowej Ks. dr Piotr Petryk, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Katarzyna Krupa, nauczyciele, wychowawcy oraz dumni rodzice.

Zaproszeni goście pogratulowali dzieciom gotowości do uczestnictwa w życiu szkolnym, Ponadto, skierowali ciepłe słowa do nauczycieli, uczniów oraz ich rodziców, życząc im wytrwałości, sumienności i owocnych lat nauki.

Wydarzenie zostanie zapamiętane przez dzieci i ich rodziców na długie lata, a słowa i upominki które dzieci otrzymały będą motywować je do sumiennej nauki i dążenia do  osiągnięcia jak najlepszych wyników.

Wszystkim zgromadzonym serdecznie dziękujemy za przybycie i życzymy uczniom dużej motywacji do nauki, a nauczycielom i rodzicom wytrwałości oraz energii we wspieraniu i edukacji swoich podopiecznych.