Aktualności

Klub Seniora w Poniatowej – w krainie szkła

Dzisiaj, tj. 7 czerwca 2023 r. wzięliśmy udział w warsztatach hutniczych zorganizowanych przez Glass Studio we Wronowie. Ta mała, rodzinna manufaktura to prawdziwa „kraina czarów”. Państwo Jargiło oczarowali nas szklanymi dziełami sztuki, wytwarzanymi od podstaw na naszych oczach. Z ogromnym zaciekawieniem obserwowaliśmy, jak w kilka chwil powstają szklane przedmioty, a to wszystko za sprawą ogromnego doświadczenia właściciela tego niezwykłego miejsca.

Każdy z nas miał okazję z pomocą „mistrza” ukształtować szklany kwiat z rozgrzanego do ponad tysiąca stopni kruszcu. Niektórzy z nas obawiali się, czy podołają tak trudnemu zadaniu, ale kiedy już się odważyli, czuli ogromną satysfakcję – tym bardziej, że byli nagradzani przez całą grupę brawami. Jak się okazało, takie chwile, kiedy wzajemnie się dopingujemy i doceniamy bardzo nas zbliżają i umacniają jako drużynę.

Kolejnym etapem warsztatów było grawerowanie szklanych płytek. Każdy z nas mógł nanieść na szkiełko specjalnym, elektrycznym pisakiem wybrany przez siebie wzór.

Wszystkie wytworzone przez nas „dzieła” mogliśmy zabrać ze sobą do domu.

Zwieńczeniem naszej twórczej pracy było wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku. Atmosfera zadowolenia ze zdobycia nowych umiejętności i pokonania niełatwych wyzwań udzieliła się nam wszystkim. Z całą pewnością możemy stwierdzić, że to była udana wycieczka. Polecamy odwiedzenie tego miejsca, zwłaszcza, że mamy je tuż za „płotem”. Zresztą przekonajcie się sami oglądając naszą fotorelację.