Aktualności

Jubileusz 5-lecia istnienia Grupy Teatralnej ,,Fajna Ferajna”

Dzisiaj, tj. 11 czerwca br., o godz. 16:00 w poniatowskim Kinie Czyn odbyła się niecodzienna uroczystość – Koncert Jubileuszowy z okazji 5-lecia istnienia grupy „Fajna Ferajna”.

Organizatorem wydarzenia było Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Poniatowej wraz z działającą przy nim grupą artystyczną. Na widowni gościnnie zasiedli: burmistrz Poniatowej Paweł Karczmarczyk wraz z z-cą burmistrza Anetą Poniatowską i skarbnikiem gminy Anną Rutą oraz Agnieszka Klocek radna gminy i przedstawiciel samorządu powiatu Michał Kramek. Nie zabrakło także reprezentantów: Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Poniatowej, Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Stowarzyszenia Amazonki, Rady Seniorów, zespołu Nadzieja i zespołu Vocal.

Jubileusz 5-lecia „Fajnej Ferajny” pozwolił podsumować jej dotychczasową działalność, ale przede wszystkim docenić tych, którzy mają potrzebę działań na niwie artystycznej w naszym mieście wkładając w to wiele zaangażowania i serca. Mieliśmy znakomitą okazję zobaczyć przegląd skeczy i piosenek w mistrzowskim wykonaniu Szanownych Jubilatów, którzy bez najmniejszego trudu, bawili publiczność. Zgromadzeni na dzisiejszej uroczystości szczodrze nagradzali aktorów brawami mając na twarzach uśmiech od ucha do ucha, a w oczach podziw i szacunek.

Możemy śmiało stwierdzić, że członkowie świętującej dzisiaj grupy aktorów, stworzyli niezwykły zespół, który potrafi wzruszać, bawić, dawać radość innym, jednocześnie pokazując, jak pięknie – bez ograniczeń, jakie stawia przed każdym z nas upływający czas -można poprzez wspólne działanie spędzać razem czas i kreatywnie się rozwijać.

Pięknym momentem tej uroczystości było jej zakończenie, kiedy licznie zgromadzona publiczność, nagrodziła Jubilatów owacjami na stojąco. Wtedy też nadszedł czas gratulacji i życzeń. Jako pierwszy przemówił burmistrz Poniatowej, kierując swe podziękowania za działalność artystyczną na rzecz miasta i wyrażając głębokie słowa uznania, wręczył Jubilatom słodki upominek. Nie mogło zabraknąć też wspólnego zdjęcia i głośnego STO LAT zainicjowanego przez działający przy CKPiT Zespół Vocal. Moc kwiatów i pięknych słów, jaka spłynęła na aktorów dzisiejszego popołudnia przerosła chyba nawet ich oczekiwania.

My ze swojej strony jeszcze raz dziękujemy za możliwość uczestnictwa w tak pięknym jubileuszu, życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy na kolejne spektakle!