Aktualności

Jubileusz 45-lecia działalności Zespołu Ludowego „Kowalanki” – była msza św., goście, gratulacje, kwiaty i życzenia dalszych sukcesów

Obchody Jubileuszu rozpoczęła w niedzielę 15 maja 2022 r., uroczysta, poranna msza św. w Kaplicy pw. NMP Królowej Świata w Kowali.

Następnie w słoneczne popołudnie, celebrowanie 45 – lecia działalności Zespołu Ludowego „Kowalanki ” odbyło się w Kinie Teatr Czyn w Poniatowej, w którym udział wzięły zaprzyjaźnione zespoły śpiewacze „Nadzieja” z Poniatowej, „Poniatowianki” z Poniatowej Wsi, „Zielone Sioło” z Niezabitowa, „Powiślacy” z Solca nad Wisłą oraz Dziecięca Kapela Ludowa z Poniatowej, a także zaproszeni goście, m.in. radni Rady Miejskiej w Poniatowej z Przewodnicząca Rady Miejskiej Ewą Baranowską na czele, burmistrz Poniatowej Paweł Karczmarczyk z małżonką, zastępca burmistrza Poniatowej Aneta Poniatowska, przedstawiciele Koła Rolniczego w Kowali, Strażacy z OSP w Kowali Pierwszej i Drugiej, przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich w Kowali Pierwszej oraz reprezentujące Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Poniatowej, dyrektor Joanna Kawałek i zastępca dyrektora Agnieszka Drozd – Bownik. Jubileusz prowadziła pani dyrektor CKPiT, prezentując historię „Kowalanek” oraz ich osiągnięcia, na przemian z występami przybyłych zespołów, które przygotowały również niespodzianki muzyczne w postaci piosenek ze specjalnie ułożonym na tę okoliczność tekstem. Następnie swój występ zaprezentowały Panie z „Kowalanek”, którym towarzyszył z akompaniamentem na akordeonie Dariusz Gołofit – opiekun wszystkich zespołów z Gminy Poniatowa, prezentujących się na scenie tego dnia. Po występach przyszedł czas na życzenia. Zebrani goście, na stojąco odśpiewali „Sto lat”, by następnie indywidulanie złożyć powinszowania. Wśród wielu składających gratulacje koleżanek i kolegów z innych zespołów czy oficjeli, byli również burmistrz Poniatowej, zastępca burmistrza oraz przewodnicząca Rady Miejskiej w Poniatowej. Burmistrz Paweł Karczmarczyk pogratulował pięknego jubileuszu i podziękował Paniom za kultywowanie tradycji ludowych i folklorystycznych w Gminie Poniatowa. Zainicjował również odśpiewanie jednej z piosenek z repertuaru Zespołu, co zostało przyjęte z dużym aplauzem publiczności, która chętnie włączyła się do wspólnej zabawy.

Dla gości składających życzenia Jubilatki przygotowały upominki, w postaci skrzyneczek z kwiatami.

Pamiątkowym zdjęciem zakończono część oficjalną uroczystości.

Paniom z Zespołu Ludowego „Kowalanki” życzymy wszystkiego co najlepsze, wszelkiej pomyślności oraz dalszej, wspaniałej aktywności twórczej.