Jubileusz 15-lecia Stowarzyszenia Amazonki Poniatowa

W dniu 28 sierpnia 2021 r. w Domu Muzyki w Kraczewicach Stowarzyszenie Amazonki Poniatowa obchodziło 15-lecie swego istnienia. Wśród gości zaproszonych na Jubileusz obecni byli: Pan Tomasz Nowosad Zastępca Dyrektora Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie, Pan Michał Kramek Członek Zarządu Powiatu Opolskiego, Pani Ewa Baranowska Przewodnicząca Rady Miejskiej w Poniatowej, Pan Paweł Karczmarczyk Burmistrz Poniatowej, Pan Dominik Molesta Sekretarz Gminy Poniatowa, Pani Anna Ruta Skarbnik Gminy Poniatowa, Pani Marzena Wójtowicz Kierownik Wydziału Promocji i Obsługi Inwestora UM Poniatowa, Pani Agnieszka Klocek Radna Przewodnicząca Komisji Zdrowia, Proboszcz Parafii pw. Ducha Świętego w Poniatowej ks. dr Piotr Petryk, Pani Grażyna Chaberko przedstawicielka Unii Lubelskiej Amazonek, kierownicy i dyrektorzy jednostek organizacyjnych Gminy Poniatowa, zaprzyjaźnione stowarzyszenia Amazonek z Lublina, Puław, Łęcznej, Hrubieszowa, Zamościa oraz przyjaciele Stowarzyszenia i ludzie dobrej woli i oczywiście wszystkie poniatowskie Amazonki.

Po przywitaniu wszystkich przybyłych gości nastąpiło nadanie odznaczeń, wyróżnień i podziękowań dla byłego Zarządu Stowarzyszenia Amazonek oraz osób, które swoja postawą wspierają działalność Stowarzyszenia.

Pani Krystyna Czuryszkiewicz, założycielka Stowarzyszenia Amazonki Poniatowa oraz wieloletnia Prezes Zarządu została uhonorowana Odznaką Honorową „Zasłużony dla Województwa Lubelskiego”, która jest zaszczytnym, honorowym wyróżnieniem nadawanym osobom fizycznym, instytucjom oraz organizacjom, które poprzez całokształt działalności zawodowej i społecznej znacząco przyczyniły się do gospodarczego, kulturalnego i społecznego rozwoju Województwa Lubelskiego. Honorowa Prezes została również odznaczona Złotym Łukiem Amazońskim, najwyższym odznaczeniem przyznawanym przez Kapitułę Honorowej Odznaki Federacji Stowarzyszeń Amazonek w Poznaniu.

Z całego serca gratulujemy wszystkim odznaczonym!

Kolejnym punktem Jubileuszu były prelekcje lekarzy onkologów oraz rehabilitanta z Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej Lublin. Osoby zainteresowane mogły odbyć indywidualne rozmowy na temat rekonwalescencji po zabiegu, problemów z obrzękiem czy profilaktyką nowotworową.

Podczas części artystycznej, zaprezentowała się senioralna grupa teatralna „Fajna Ferajna” oraz Zespół Vocal działające przy Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Poniatowej. Punktem kulminacyjnym obchodów były zawody sportowe m.in. w strzelaniu z łuku.

Przez cały czas trwania imprezy do dyspozycji uczestników był namiot, w którym Panie Marta Staniszewska i Nina Kulig – doradczynie piękna, prowadziły warsztaty kosmetyczne i pokaz makijażu.

Na dalsze lata życzymy wszystkim członkiniom Stowarzyszenia Amazonki Poniatowa zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz kolejnych lat pełnych sukcesów i satysfakcji płynącej z pomagania potrzebującym.