Aktualności

Jubileusz 100-lecia Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kraczewicach

25 lipca 2021 r. w Kościele Parafialnym pw. Najświętszego Serca Pana Jezus w Kraczewicach odbył się Jubileusz 100-lecia utworzenia Parafii. W uroczystościach wzięli udział Burmistrz Poniatowej Paweł Karczmarczyk oraz Zastępca Burmistrza Aneta Poniatowska. Jubileusz rozpoczął się koncertem Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Poniatowej działającej przy Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Poniatowej pod batutą Jarosława Mielko.

Z tej okazji w kościele parafialnym w Kraczewicach została odprawiona uroczysta Msza Św., której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił abp Stanisław Budzik.  

Podczas mszy jubileuszowej arcybiskup Stanisław Budzik udzielił bierzmowania zgormadzonej młodzieży oraz poświęcił odrestaurowane organy. W homilii wyjaśnił znaczenie Eucharystii w życiu człowieka i Kościoła, podkreślił, że Jubileusz 100-lecia Parafii to wdzięczne spojrzenie wstecz a bierzmowanie to spojrzenie z nadzieją w przyszłość.

Burmistrz Paweł Karczmarczyk oraz Zastępca Burmistrza Aneta Poniatowska złożyli podziękowania Ks. Proboszczowi Jerzemu Wesołowskiemu za świadectwo wiary i zaangażowanie w życie parafii. Jako dowód uznania za posługę duszpasterską na rzecz wspólnoty wiernych, wręczyli List gratulacyjny i obraz przedstawiający kościół w Kraczewicach.