Aktualności

Jarmark bożonarodzeniowy i Wigilia Miejska w Poniatowej

Wyjątkowy, świąteczny klimat zapanował dzisiaj, tj. w niedzielę 18 grudnia, na placu przy ul. Brzozowej, gdzie odbyły się jarmark bożonarodzeniowy i Wigilia Miejska. Za tydzień będziemy obchodzić Święta Bożego Narodzenia, ale mieszkańcy już dziś mogli poczuć tę niepowtarzalną atmosferę wspólnego kolędowania, składania sobie życzeń i kosztowania wigilijnych potraw. Wydarzenie było również doskonałą okazją do zakupu wspaniałych dekoracji, pysznych ciast, pierniczków, pierogów i wielu potraw świątecznych, przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. Odwiedzający nas mieszkańcy i goście, mogli ogrzać się przy ogniskach, które przyszykowali strażacy z gminnych OSP. W trakcie uroczystości zostały także wręczone nagrody za udział w konkursach organizowanych przez CKPiT. Na stoisku Urzędu Miejskiego rozdawane były kalendarze na Nowy 2023 Rok i słodycze.

Tego dnia można się było spotkać z burmistrzem Poniatowej Pawłem Karczmarczykiem, zastępcą burmistrza Anetą Poniatowską oraz innymi samorządowcami, porozmawiać i złożyć sobie życzenia. W wydarzeniu uczestniczył także sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Jan Kanthak oraz zastępca dyrektora KOWR OT w Lublinie Marek Wojciechowski, reprezentujący partnera naszego spotkania, które zorganizowane zostało przez Centrum Kultury, Promocji i Turystyki oraz Gminę Poniatowa. O godz. 16:00, rozpoczęła się Wigilia Miejska. Przy wspólnym śpiewie kolęd, złożone zostały życzenia dla wszystkich mieszkańców gminy przez burmistrza Poniatowej, sekretarza stanu MAP, proboszcza parafii pw. Ducha Świętego w Poniatowej dr. Piotra Petryka oraz przewodniczącą Rady Miejskiej w Poniatowej Ewę Baranowską. Pan burmistrz z panem Janem Kanthakiem wspólnie z zespołem Vocal odśpiewali z zebranymi kolędy. Na zakończenie zaproszono wszystkich do skosztowania potraw wigilijnych oraz gorącej herbaty z sokiem wiśniowym, które ufundowała firma Herbapol.

Przez cały dzień towarzyszyła nam kamera TVP3 Lublin, w której nadawano relacje z wydarzenia.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za przybycie i wspólne świętowanie. Dziękujemy także wszystkim KGW i OSP, bez których nie udałoby się przygotować naszego spotkania.