Aktualności

II Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny World Wide w Poniatowej

W dniu 21 sierpnia 2018  r. na placu przy ul. Brzozowej w Poniatowej odbył się II Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny World Wide, w ramach którego zagościli artyści z Serbii, Turcji, Litwy, Meksyku oraz Bułgarii.

Na scenie w Poniatowej wystąpiły zespoły tj. „Gran balet de Mexico Almas en los Pies” oraz „Ballet Folclorico Tlatoani” z Meksyku, Zespół „Dailianka” z Bułgarii, Zespół „Bohuslavochka” z Ukrainy, Zespół Pieśni i Tańca „Tarskutis” z Litwy, Stowarzyszenie Kulturalne „Batajnica”, Zespół Pieśni i Tańca „Nilufer Belediyesi Baris Anadolu Lisesi” z Turcji oraz Harcerski Zespół Pieśni i Tańca „Grześ” z Puław.

Energiczna muzyka oraz kolorowe stroje wykonawców przyciągały mieszkańców Poniatowej. Nie zabrakło oczywiście wspólnej zabawy, w której uczestniczyli m.in. Burmistrz Poniatowej Zygmunt Wyroślak, Zastępca Burmistrza Krystyna Sołdek oraz Skarbik Gminy Poniatowa Anna Ruta.

Wszystkim widzom dziękujemy za przybycie i wspólne tańce. Oczywiście wydarzenie nie obyłoby się bez pomocy pracowników Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Poniatowej, za co serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że zespoły zagoszczą w naszym mieście już za 2 lata, na kolejnej edycji Festiwalu.