Aktualności

Gminne obchody Dnia Strażaka 2022

W dniu 1 maja 2022 r. w Gminie Poniatowa odbyły się obchody Dnia Strażaka. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 10.00 mszą św. w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kraczewicach. Następnie Strażacy przy akompaniamencie Młodzieżowej Orkiestry Dętej pod batutą Jarosława Mielko z Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Poniatowej, udali się do remizy OSP w Spławach, gdzie nastąpiła dalsza część uroczystości.

Gminne Święto Strażaków zaszczycili swoją obecnością Poseł na Sejm RP Gabriela Masłowska, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Jan Kanthak, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Opolu Lubelskim st. bryg. Sławomir Kowalczyk, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Opolu Lubelskim st. bryg. Zbigniew Zielonka, Burmistrz Poniatowej i jednocześnie Prezes Zarządu Oddziału Miejsko – Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Paweł Karczmarczyk, Komendant Gminny ZOSP RP w Poniatowej Jacek Pietraś, Skarbnik Gminy Poniatowa Anna Ruta, Sekretarz Gminy Dominik Molesta, Dyrektor Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Poniatowej Joanna Kawałek oraz Zastępca Dyrektora Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Poniatowej Agnieszka Drozd – Bownik.

Podczas części oficjalnej prowadzonej przez Prezesa OSP Spławy Leszka Ozimka, przybyłych gości oraz Strażaków powitał Burmistrz Poniatowej, który również odznaczył pamiątkowym medalem za wspieranie jednostek OSP i szeroko rozumianą działalność przeciwpożarową Pana Jerzego Szlachetkę, pełniącego funkcję Komendanta Gminnego w latach 1975-2002 r.

Wszystkim Druhnom i Druhom z OSP z Gminy Poniatowa dziękujemy za działalność i bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi oraz życzymy zdrowia i wszelkiej pomyślności.