Aktualności

Gmina Poniatowa otrzymała tytuł „Sportowa Gmina 2016”

Szanowni Państwo!

Z ogromną radością dzielimy się z Wami informacją o przyznaniu wyróżnienia „Sportowa Gmina 2016”. Klub Sportowa Polska 15 listopada, podczas uroczystej gali w Pałacu Zamoyskich w Warszawie wyróżnił działających na rzecz rozwoju infrastruktury sportowej i krzewienie sportu wśród dzieci, młodzieży i społeczności lokalnych. Wśród nagrodzonych nie zabrakło Poniatowej. Wyróżnienie odebrał Pan Burmistrz Zygmunt Wyroślak z rąk Pana Andrzeja Suprona- wybitnego polskiego zapaśnika, Pani Agnieszki Wieszczek – zapaśniczki, brązowej medalistki Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, a także Pani Aleksandry Sochy- szablistki, 6 krotnej mistrzyni polski, olimpijki z Aten, Pekinu oraz Londynu.

Kapituła konkursowa oceniła m.in. stan bazy sportowej i rekreacyjnej w gminie, nakłady gminy na infrastrukturę sportową, planowane inwestycje sportowe, nakłady gminy na sport powszechny, w szczególności sport dzieci i młodzieży, wkład gminy w rozwój sportu wyczynowego, formy wspierania przez gminę sportu niepełnosprawnych, działania gminy na rzecz popularyzacji aktywnych form rekreacji wśród mieszkańców, rodzaj imprez sportowych i rekreacyjnych organizowanych w gminie oraz zaangażowanie gminy w  ich organizację i promocję oraz pomoc gminy w działalność organizacji, stowarzyszeń i klubów sportowych.

Wybrano i nagrodzono przedstawicieli najaktywniejszych samorządów i firm, których zaangażowanie i działalność przyczynia się do budowania lepszej i nowocześniejszej bazy sportowo-rekreacyjnej. Podczas wręczania wyróżnienia podkreślono, iż Poniatowa jest przykładem małej gminy, która w szerokim zakresie inwestuje w bazę sportową i prowadzi różnorodną działalność na rzecz sportu.

Dla Poniatowej jest to duży sukces, którym warto się pochwalić, ponieważ od 2010 Klub Sportowa Polska uhonorował zaledwie 189 miast oraz gmin z całej Polski. Wśród laureatów tegorocznej edycji Wyróżnienia, znalazły się zarówno duże aglomeracje miejskie z imponującą bazą sportową, jak i mniejsze miasta i gminy, małe gminy wiejskie, które na skalę swoich możliwości i potrzeb realizują program rozwoju infrastruktury sportowej, połączony z promocja sportu i rekreacji.

To szczególne sportowe wyróżnienie świadczy o tym, że Gmina Poniatowa postawiła na sport i czyni wszelkie starania aby szeroko rozumiana kultura fizyczna była upowszechniana i przyczyniała się do zdobywania dalszych sukcesów i kolejnych nominacji oraz wyróżnień w różnych dziedzinach sportu.