Aktualności

Gmina Poniatowa na Dożynkach Wojewódzkich w Radawcu

W Radawcu 28.06.2016 r. odbyły się Dożynki Wojewódzkie. Tradycyjne święto plonów to przede wszystkim uroczystości związane z korowodem wieńców dożynkowych, Mszą Świętą oraz występami zespołów ludowych z Lubelszczyzny. Podczas dożynek zwyczajowo prezentują się, gminy, powiaty, przedsiębiorstwa, promowane są produkty z regionu.

Wraz z delegacją z powiatu opolskiego po raz pierwszy w dożynkach wzięła udział delegacja z Gminy Poniatowa. W Korowodzie uczestniczyli przedstawiciele władz miasta, Dziecięca Kapela Ludowa z CKPiT i Panie ze Stowarzyszenia Kraczewianie, które przygotowały piękny i misternie wykonany wieniec konkursowy. Na stoisku gminy, Stowarzyszenie Twórców z CKPiT zachęcało przechodniów do spróbowania swoich sił w rzeźbiarstwie, można było również skosztować bigosu i pysznych ciast przygotowanych przez członków stowarzyszenia z Kraczewic. Urząd Miejski prezentował aktualną ofertę turystyczną i inwestycyjną, zachęcając tym samym do odwiedzenia naszej Gminy.

Za zaangażowanie i udział w uroczystości serdecznie dziękujemy. Mimo, iż wieniec z Kraczewic nie otrzymał głównej nagrody, to trzymamy kciuki za zwycięstwo w kolejnych latach i jednocześnie już teraz zachęcamy wszystkie stowarzyszenia do przygotowania swojej propozycji wieńca dożynkowego na kolejny rok.