Aktualności

Gmina Poniatowa na 5! – Druga w Polsce

Gmina Poniatowa po raz kolejny została wyróżniona w corocznym i niezależnym rankingu prowadzonym przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie dotyczącym oceny jakości obsługi, której doświadczyć mogą potencjalni inwestorzy w kontaktach z polskimi urzędami na poziomie lokalnym.

W dniu 24 maja 2018 r. delegacja z Poniatowej w składzie: Zastępca Burmistrza Poniatowej Pani Krystyna Sołdek, Skarbnik Gminy Poniatowa Pani Anna Ruta oraz Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej Tomasz Pyda, odebrali prestiżowe wyróżnienie z rąk Prorektor ds. współpracy z otoczeniem – prof. zw. dr hab. Hanny Godlewskiej-Majkowskiej oraz Dziekana Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie dr hab. Romana Sobieckiego.

Prestiżowy tytuł „Gmin na 5!” przyznawany jest przez Studenckie Koło Naukowe Akceleracji, działające przy Instytucie Przedsiębiorstwa Kolegium Nauk w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Naukowcy sprawdzili m.in. gotowość do obsługi elektronicznej inwestorów i przedsiębiorców, funkcjonalność oficjalnych witryn internetowych, możliwość kontaktu elektronicznego w języku polskim i  angielskim. W trakcie badania wykorzystana została m.in. metoda „tajemniczy klient”.

Gmina Poniatowa od ponad 3 lat buduje swoją pozycję konkurencyjności przy pomocy nowoczesnych narzędzi internetowych tj. prowadzi profile w mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Google oraz Interaktywną mapę działek inwestycyjnych.

W ubiegłym roku sprawdzonych zostało 655 gmin z całej Polski. Wyróżnienia trafiły do 59 samorządów z kraju, w tym tylko do trzech z województwa lubelskiego. Stanęliśmy na podium z miastami tj. Wrocław, Piła, Toruń, Gdańsk i Poznań.

W tym roku osiągnęliśmy jeszcze lepszy wynik!  (…)

W tegorocznym badaniu wzięło udział 675 jednostek stopnia lokalnego, w tym 657 gmin oraz 18 dzielnic miasta stołecznego Warszawy. Grupa gmin zakwalifikowanych do badania została wybrana w oparciu o ranking Potencjalnej Atrakcyjności Inwestycyjnej dla Gospodarki Narodowej, opracowanego przez Instytut Przedsiębiorstwa Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Do Badania „Gmina na 5!” zakwalifikowano gminy o najwyższych klasach potencjalnej atrakcyjności inwestycyjnej –klasach A i B. Przebadane 658 gmin stanowiły ok. 26,6% ogólnej liczby 2478 gmin w Polsce.

Jak wskazuje raport „Gmina na 5!” na szczególne wyróżnienie zasługują gminy, które zdobyły maksymalną ilość punktów. Sumarycznie najwyższy punktowo wynik uzyskało miasto Toruń –41 punktów kolejną na liście gminą jest Poniatowa. Te dwie Gminy nie tylko uzyskały wysokie punktacje we wszystkich trzech badanych obszarach –ale też jako jedyne zdobyły komplet punktów za komunikację elektroniczną w obu językach.

Zdobyty tytuł to ogromne wyróżnienie, które świadczy o tym, że Gmina Poniatowa jest otwarta na inwestorów, prawidłowo i szybko odpowiada na zapytania przedsiębiorców. Dołożymy wszelkich starań, aby w kolejnej edycji Gmina Poniatowa także znalazła się w gronie odznaczonych „Gmina na 5 !”. Trzykrotne osiągnięcie tytułu, będzie skutkowało przyznaniem wyróżnienia „Złota Gmina”.

Poniżej przedstawiamy ranking najlepszych Gmin w Polsce: