Aktualności

Gmina Poniatowa BLISKO swoich mieszkańców – pobierz aplikację już dziś

Szanowni Państwo, w Gminie Poniatowa ruszył bezpłatny, mobilny system ostrzegania i powiadamiania, dzięki któremu na bieżąco będą przekazywane informacje o sprawach wpływających na komfort życia mieszkańców. Aplikacja BLISKO jest integralną częścią systemu SISMS, jest narzędziem do komunikacji masowej z mieszkańcami, którzy już w większości posiadają smartfony. Do użytkowników, których nowe technologie nie przekonują, będą wysyłane komunikaty SMS.

Podstawowym założeniem aplikacji BLISKO jest dostarczanie mieszkańcom użytecznych informacji o charakterze lokalnym, tylko z zaufanych źródeł. W Gminie Poniatowa funkcjonują dwa kanały informowania: przez SMS i aplikację BLISKO. Jeśli masz smartfona, pobierz bezpłatną aplikację BLISKO lub aktywuj sposób powiadamiania przez wiadomości SMS. Wejdź na stronę: https://www.sisms.pl/rejestracja/nadawca/07138f0b/Gmina-Poniatowa i postępuj zgodnie z instrukcją. Aplikacja BLISKO instrukcja instalacji i aktywacji: https://www.youtube.com/watch?v=Ww4v0447CAQ&feature=youtu.be

Każdy nadawca proponuje własny zestaw serwisów – wybierz te serwisy, które Cię interesują (powiadomienia będą przychodzić tylko z wybranych serwisów). W każdej chwili możesz zmieniać swoje ustawienia: nadawców i ich serwisy, kanały komunikacji.

Serwisy, które są dostępne w zakładce PONIATOWA, to:

– Alarmy, ostrzeżenia i komunikaty;

– Aktualności z naszej Gminy;

– Informacje i ogłoszenia;

– Opłaty i podatki lokalne;

– Oświata, kultura, sport i rekreacja;

– Informacje z Ośrodka Pomocy Społecznej.

W aplikacji BLISKO można również włączyć inne powiadomienia:

– Child Alert – ogólnopolski kanał z komunikatami na temat poszukiwania zaginionych dzieci;

– RSO – Regionalny System Ostrzegania nadający komunikaty o zagrożeniach pogodowych i nie tylko;

– wyłączenia prądu – informacje od operatorów energetycznych o planowanych i awaryjnych wyłączeniach prądu z dokładnością do ulicy i numeru (po podaniu nazwy ulicy i numeru);

– jakość powietrza – komunikaty o jakości powietrza dowolnie wybranej stacji.

Osoby zarejestrowane w systemie otrzymują wiadomości nie ponosząc żadnych opłat. Pobranie aplikacji „Blisko”, jak i korzystanie z niej jest również darmowe.Komunikator wymaga jedynie połączenia z internetem. To samo dotyczy otrzymywania informacji na skrzynkę mailową. Jedynym wydatkiem jest koszt związany z rejestracją w systemie poprzez wysłanie jednego smsa, który wynosi tyle, ile standardowy sms u operatora z którego sieci korzystamy. Każdy mieszkaniec może w dowolnej chwili wyrejestrować się z systemu ponownie wysyłając sms.