Aktualności

Fotorelacja ,,Poniato-wianki” 18 czerwca 2022 r. IV Konferencja Kół Gospodyń Wiejskich – Smaki Lubelszczyzny pt. ,,Kasza skarbem natury” w Poniatowej

Poniato-wianki 2022 już za nami. Przypomnijmy sobie te dni pełne dobrej zabawy, słońca, fantastycznych występów i wielu atrakcji.

W weekend 18-19 czerwca 2022 r. na mieszkańców całego regionu czekało dużo ciekawych wydarzeń, zarówno kulinarnych, jak i muzycznych. Bez względu na wiek, preferencje i upodobania każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Pierwszy dzień obchodów Poniato-wianek upłynął pod znakiem folkloru, muzyki ludowej, pięknych i kolorowych stoisk Kół Gospodyń Wiejskich z całego regionu, a to za sprawą odbywającej się w tym dniu IV Konferencji Kół Gospodyń Wiejskich Smaki Lubelszczyzny – Kasza skarbem natury. Tradycyjne uroczystość rozpoczęła się polową mszą świętą koncelebrowaną przez proboszcza poniatowskiej parafii ks. Piotra Petryka, a następnie oficjalnym otwarciem uroczystości przez burmistrza Poniatowej Pawła Karczmarczyka i dyrektor KOWR OT Lublin Kamilę Grzywaczewską, która pełni również funkcję pełnomocnika Wojewody Lubelskiego do Spraw Współpracy z Kołami Gospodyń Wiejskich.

Od sobotniego popołudnia, aż do późnego wieczora można było pokosztować potraw kuchni z różnych części województwa lubelskiego oraz nacieszyć oko pięknie przystrojonymi stoiskami i kolorowymi strojami członkiń i członków KGW. Wydarzeniu towarzyszyły liczne konkursy i warsztaty zorganizowane dla najmłodszych, ale też i dorosłych. Tego dnia na scenie wystąpiło wiele wspaniałych zespołów, a gwiazdą wieczoru był „Top one”, który oprócz nowych utworów, przypomniał takie hity jak „Biały miś” czy „Miła moja”. Dzień zakończył się korowodem z lampionami i puszczaniem wianków na kąpielisku miejskim, a następnie zabawą taneczną na molo.

Jakie atrakcje czekały na odwiedzających mieszkańców Lubelszczyzny i jak się bawili w sobotę, można zobaczyć w galerii zdjęć.