Aktualności

Festyn o Godność Osoby Niepełnosprawnej

W minioną niedzielę na placu przy ul. Brzozowej odbył się „Festyn o Godność Osoby Niepełnosprawnej” zorganizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Festyn rozpoczął się Mszą Świętą w parafii p.w. Ducha Świętego w Poniatowej, po której uczestnicy przemaszerowali barwnym korowodem na plac przy ul. Brzozowej. Zgromadzonych gości przywitał Prezes Stowarzyszenia na Rzecz osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Pan Tadeusz Burek. Na uroczystości przybyli m.in.: Starosta Opolski Pan Zenon Rodzik, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Eugeniusz Chyła, Burmistrz Poniatowej Pan Zygmunt Wyroślak oraz Zastępca Burmistrza Pani Krystyna Sołdek.

W trakcie festynu uczestników bawili zaproszeni artyści oraz specjalnie przygotowane na tę okoliczność atrakcje tj.: Foto budka, miasteczko zabaw KLANZA, dmuchane zjeżdżalnie. Dzieci i młodzież mogły wziąć udział w warsztatach bębniarskich, warsztatach ceramicznych oraz turnieju gier planszowych. Imprezie towarzyszył kiermasz rękodzieła artystycznego tworzonego przez osoby niepełnosprawne, prezentacja samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych zakupionego ze środków PFRON oraz przeprowadzonych w 2017 roku zbiórek. Festyn zakończył się dyskoteką, którą poprowadził DJ Kornel.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tego wyjątkowego wydarzenia, a obecnym gościom za przybycie i wspólną zabawę. Liczymy na wspólne spotkanie już za rok!