Aktualności

DOŻYNKI PREZYDENCKIE 2020

W dniu 20.09.2020 r. Burmistrz Poniatowej Pan Paweł Karczmarczyk i Zastępca Burmistrza Poniatowej Pani Aneta Poniatowska wzięli udział w uroczystości Dożynek Prezydenckich 2020 w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.
Gmina Poniatowa miała możliwość włączenia się we współorganizację Gościńca dla Pary Prezydenckiej i zaproszonych gości, w Ogrodach Pałacu Prezydenckiego.
Koncepcja projektu miała na celu  zmianę charakteru wystroju Ogrodów, przenosząc odwiedzających do klimatu kuchni wiejskiej chaty.
Bogactwo płodów rolnych, owoców, warzyw, kompozycje kwiatowe, wystawa obrazów religijnych w plenerze, meble, kolorowe narzuty, naczynia gliniane, dzbany, słoje, kosze wypełnione po brzegi owocami, swojskie tradycyjne produkty i śpiew na żywo w strojach ludowych, dopełniły wrażenia jakby czas na chwilę zatrzymał się.

Podczas uroczystości wystąpiła Dziecięca Kapela Ludowa działająca przy Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Poniatowej. Dzieci i młodzież zaprezentowały repertuar ludowy otrzymując serdeczne podziękowania od Pary Prezydenckiej. Wystąpiły również na płycie głównej Ogrodów Prezydenckich. Para Prezydencka z rąk Burmistrza Pana Pawła Karczmarczyka i Zastępcy Burmistrza Pani Anety Poniatowskiej otrzymała: zaproszenie do odwiedzenia Gminy Poniatowa, kosz z pieczywem oraz kompozycje kwiatowe.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w ten projekt: zarówno osobom prywatnym, organizacjom pozarządowym, jak również lokalnym Przedsiębiorcom.

Podziękowania kierujemy do:
– Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Poniatowej i Pani Dyrektor Joanny Kawałek,
– Dziecięcej Kapeli Ludowej działającej przy CKPiT w Poniatowej, pod kierunkiem Pana Dariusza Gołofita,
– Gospodarstwa Ogrodniczego Jolanty i Tadeusza Oświecińskich,
– Piekarni Tadeusz Zubrzycki i Pani Marioli Zubrzyckiej
– Proboszcza Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kraczewicach ks. Jerzego Wesołowskiego,
– Pani Małgorzaty Gazdy właścicielki Kwiaciarni „Marzenie”,
– GPGK w Poniatowej i Prezesowi Piotrowi Kowalskiemu.

Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce Drozd-Bownik i Stowarzyszeniu na rzecz wsi Wałowice „Wałowianki” za umożliwienie włączenia się w tak prestiżowe wydarzenie i promocję naszego regionu.