Aktualności

Dożynki Gminne 2022 w Zofiance już za nami

Dożynki Gminne 2022 w Zofiance za nami! Jeden dzień, a tyle emocji. Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej.

Dzień pełen rozrywki, zabawy, a przede wszystkim uznania dla trudu pracy rolników z Gminy Poniatowa, upłynął w doskonałych humorach i przy doskonałej pogodzie. Gospodarz dożynek burmistrz Poniatowej Paweł Karczmarczyk oraz starostowie: Iwona Oroń i Sławomir Furtak czuwali nad uroczystością, którą rozpoczęła Msza św. koncelebrowana przez proboszcza parafii pw. Św. Wojciecha w Wąwolnicy ks. Jerzego Ważnego, w asyście pocztów sztandarowych OSP z Gminy Poniatowa oraz WIN. Oprawę muzyczną mszy przygotowała Młodzieżowa Orkiestra Dęta z CKPiT. Oczywiście nie mogło zabraknąć dzielenia się chlebem z wszystkimi uczestnikami dożynek oraz podziwiania przepięknych wieńców dożynkowych. Gratulujemy wszystkim KGW z gminy, które je przygotowały, a w szczególności zwycięzcom konkursu organizowanego przez CKPiT w Poniatowej, na najładniejszy wieniec: KGW w Zofiance za zajęcie 1. miejsca, KGW w Kowali Pierwszej za zajęcie 2. miejsca i KGW w Kraczewicach za zajęcie 3. miejsca. Wszystkie wieńce spoza podium otrzymały wyróżnienia, za które, podobnie jak laureatom, wręczono nagrody pieniężne.

W naszym wydarzeniu uczestniczył również Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek. Pan minister przygotował miłą niespodziankę dla uczniów ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy i z Zespołu Szkół w Poniatowej, wręczając młodzieży nagrody za osiągnięcia w olimpiadach i konkursach pozaszkolnych. Minister Edukacji i Nauki, podobnie jak obecny na uroczystości poseł na Sejm RP Jan Kanthak, dziękując także panu burmistrzowi za zaproszenie złożyli życzenia rolnikom oraz wyrazy podziwu i uszanowania dla ich ciężkiej pracy oraz odwiedzili każde stoisko, podziwiając i smakując lokalne produkty. Wśród oficjalnych gości, życzenia złożyli również przedstawiciele powiatu opolskiego w osobach: Michał Kramek, Wojciech Furtak oraz Piotr Burek.

Podczas dożynek każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Stoły kół gospodyń wiejskich, jak zawsze uginały się od ciast i tradycyjnych potraw. Oczywiście nie mogło zabraknąć atrakcji dla dzieci, o które zadbał min. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Poniatowej. Na scenie wystąpiła m.in grupa teatralna Fajna ferajna, która jak zawsze rozśmieszyła publiczność do łez. Bogaty program artystyczny oferował cały przekrój gatunków muzycznych. Od ludowych pieśni prezentowanych przez zespoły Kowalanki, Poniatowianki, Błękitne Korale, Stowarzyszenie Kobiet „Zielone Sioło” z Niezabitowa, po disco-polowe hity wykonane przez zespół Toskańsky, mocniejsze, rockowe brzmienie zespołu Junior Band, szlagiery muzyki rozrywkowej w wykonaniu zespołu Vokal, a skończywszy na dyskotece prowadzonej przez Ready.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli organizatorów w przygotowaniu dożynek, Kołom Gospodyń Wiejskich, Ochotniczym Strażom Pożarnym, jednostkom organizacyjnym Urzędu Miejskiego, a zwłaszcza gospodarzom miejsca za doskonałą współpracę i współorganizację. Dziękujemy również mieszkańcom, którzy tak licznie przybyli na wydarzenie i włączyli się do wspólnego świętowania.

Do zobaczenia za rok.