Aktualności

Charytatywny Koncert dla Nicoli

W niedzielę, 4 marca 2018 roku w Centrum Kultury Promocji i Turystyki odbył się pierwszy w tym roku koncert charytatywny na rzecz chorej Nicoli, pn. „Pomóżmy Nicoli pokonać raka”.

Organizatorami akcji był Charytatywny Komitet Sąsiedzki z Kowali oraz Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Poniatowej.

Nicola i jej rodzice nie byli obecni w trakcie koncertu, ponieważ są w Meksyku i oczekują na podjęcie leczenia w klinice specjalizującej się leczeniu tego typu raka. Dla uczestników przygotowali nagranie, w którym podziękowali za obecność i wsparcie.

W trakcie koncertu nie zabrakło obecności Przewodniczącego Rady Miejskiej Pana Eugeniusza Chyły, Burmistrza Poniatowej, Pana Zygmunta Wyroślaka i jego Zastępcy Pani Krystyny Sołdek, Skarbnika Gminy Poniatowa Pani Anny Ruty, Sekretarza Witolda Szwajgier oraz radnych, którzy chętnie włączyli się w charytatywną licytację.

Występy dzieci, koncerty, kabarety, malowanie twarzy, masaże, pokazy udzielania pierwszej pomocy, kiermasz ciast, pierogów i rękodzieła przygotowany przez przedszkola, szkoły i stowarzyszenia działające na terenie Gminy Poniatowa, to tylko nieliczne z atrakcji jakie czekały na uczestników charytatywnego spotkania. Zebrane środki w wysokości ponad 18 tys. złotych zostaną w całości przekazane na leczenie i powrót Nicoli do zdrowia.

W trakcie koncertu wystąpiły m.in.:

 1. Kółko muzyczne z Przedszkola Miejskiego w Poniatowej
 2. Kółko muzyczne „Wesołe nutki” z Przedszkola Miejskiego w Poniatowej
 3. Dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Kowali
 4. Koło Gospodyń Wiejskich wraz z Kapelą Ludową „Karczmianki”
 5. Kabaret amatorski „Bomboniera” z Karczmisk
 6. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Łubkach
 7. Dziecięca Kapela Ludowa działająca przy CKPiT w Poniatowej
 8. Uczniowie Janiny Bednarz z CKPiT, którzy wykonali utwory na pianinie; Alicja Kozyrska, Kornelia Szlachetka, Natalia Jaworska, Dawid Stola
 9. Lubelski Klub Karate Kyokushin
 10. Soliści z CKPiT
 11. Zespół Weroniki Durki, Wojtka Kołodzieja i Pawła Wojciechowskigo
 12. Zespół Rokowy FUAJEE z Opola Lubelskiego
 13. Zespół hevy metal MASZYNA z Kraśnika

Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli za udział i zaangażowanie w niesienie pomocy dla Nicoli. Wszyscy trzymamy kciuki i jesteśmy pełni nadziei na powrót dziecka do zdrowia.