Aktualności

BEZPIECZNI NA DRODZE – Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2023 r.

Etap Powiatowy

Dzisiaj, tj. 28 kwietnia br. w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Józefowie nad Wisłą odbył się Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na szczeblu powiatowym.

Nasza gminę reprezentowali uczniowie z grupy starszej: Hanna Molesta, Dawid Staniak, Paweł Pyda i Michał Gulski (rezerwowy) ze Szkoły Podstawowej im. S. Żeromskiego w Poniatowej oraz z grupy młodszej: Sebastian Jargiło, Wojciech Skorupski, Weronika Stefanek i Zofia Poniatowska ze Szkoły Podstawowej im. E. Szelburg – Zarembiny w Niezabitowie.

Zacięta rywalizacja uczniów rozpoczęła się od testów ze znajomości przepisów ruchu drogowego i skrzyżowań. Następnie uczestnicy wykonywali zadania praktyczne, pokonując na rowerze tor przeszkód oraz przejazd w miasteczku ruchu drogowego do wylosowanych punktów kontrolnych. Ostatnim etapem było udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanemu pozorantowi.

Uczestnicy z terenu Gminy Poniatowa dzielnie walczyli o laur zwycięstwa. Uczniowie z grupy starszej ze SP w Poniatowej zajęli III miejsce, natomiast uczniowie z grupy młodszej ze SP w Niezabitowie zajęli IV miejsce.

W imieniu burmistrza Poniatowej Pawła Karczmarczyka nagrody dla uczestników wręczył sekretarz Dominik Molesta.

Serdecznie gratulujemy!