Aktualności

Apel z Okazji Święta Odzyskania Niepodległości

Dzisiaj, 13 listopada br., w Zespole Szkół w Poniatowej odbył się uroczysty apel upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości przygotowany przez uczniów klasy 1a, 1b, 2a pod kierunkiem Pań: Katarzyny Kobiałki, Joanny Mazur oraz Patrycji Jaworskiej.

Uczniowie w swoim wystąpieniu przywołali rok 1918, gdzie po 123 latach niewoli od rozbiorów dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię, nasz kraj, odzyskuje wolność. Śpiewem i wierszem przypomnieli swoim kolegom i koleżankom o ludziach młodych – często w ich wieku, którzy walczyli o to, by żyć w wolnym kraju. Polacy, dzięki niezłomności, patriotyzmowi i bohaterstwu, wywalczyli wolność.

W uroczystości udział wziął m.in. burmistrz Poniatowej Paweł Karczmarczyk, który podziękował uczniom i nauczycielkom za przygotowanie akademii. W swoim przemówieniu nawiązał do wydarzeń historycznych, przywołując słowa Józefa Piłsudskiego: „Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”, które były jednocześnie mottem dzisiejszego wydarzenia.