Aktualności

Anielskie Granie

Takiego „grania” jeszcze w Poniatowej nie było. Dnia 8 stycznia 2017 r. pod patronatem Starosty Opolskiego i Burmistrza Miasta Poniatowa odbył się Koncert Charytatywny „Anielskie Granie dla Nikoli i Madzi”, bliźniaczek, podopiecznych Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Organizatorami były wszystkie placówki oświatowe z Poniatowej: Zespół Szkół, Centrum Kultury Promocji i Turystyki, Szkoła Podstawowa im. S. Żeromskiego, Przedszkole Miejskie, Gimnazjum im. J. Pawła II, Ognisko Pracy Pozaszkolnej.

W zimowe popołudnie, w Centrum Kultury Promocji i Turystyki, prowadząca koncert Pani Agnieszka Szwajgier powitała wszystkich wykonawców, zaproszonych gości i licznie zgromadzonych mieszkańców Poniatowej, a przede wszystkim Nikolę i Madzię oraz ich rodziców.

Jako pierwsze wystąpiły na scenie „Czarne bociany” z  Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Zespół, który odniósł już wiele sukcesów, wykonał znane kolędy i pastorałki.

Duży zachwyt wzbudziły umiejętności najmłodszych artystów. Ubrane w jednakowe biało-czerwone i biało-zielone stroje, dwie grupy z przedszkola w Poniatowej zaprezentowały repertuar zimowo-świąteczny, m.in. „Lecą aniołki”, „Zaczarowany śnieg”.  Roześmiane i roztańczone maluszki wywołały uśmiechy na twarzach widzów.

Równie efektownie zaprezentowała się grupa z Kowali. Młodzi artyści swoim występem wsparli Nikolę i Madzię – na co dzień koleżanki z grupy przedszkolnej.

Ze szkoły podstawowej w Poniatowej wystąpiły dwa zespoły. Dzieci z kółka muzycznego z klasy II b wykonały minikoncert, grając na dzwoneczkach. Zespół „Rozśpiewane nutki”, działający już od wielu lat, jak zwykle perfekcyjnie zaśpiewał kolędy.

Gimnazjum reprezentowały dwie solistki: Julka i  Weronika. Ich piękny głos wzbudził zachwyt publiczności.

Kapela dziecięco-młodzieżowa działająca w CKPiT zdobyła już uznanie na wielu festiwalach i konkursach. Widzów podczas tego koncertu urzekł nie tylko śpiew, muzyka, ale również stroje i interpretacja utworów.

Kolejni artyści, którzy wystąpili na scenie, to również zdobywcy wielu nagród. Chór „Feniks” z Ogniska Pracy Pozaszkolnej swoimi dojrzałymi głosami stworzył wyjątkowy klimat okresu bożonarodzeniowego. Warto podkreślić, że chór wziął udział w koncercie, mimo że tego samego dnia występował w Lublinie.

Koncert zakończyła młodzież z Zespołu Szkół. Swoje umiejętności wokalno – instrumentalne zaprezentowali: Daria, Kasia, Oliwia, Natalia, Maciek i Michał. Dodatkowo ze swoim krótkim repertuarem wystąpiła Alicja.

Wszystkim wykonawcom należą się wielkie słowa uznania. Przygotowany przez nich świąteczny repertuar wprowadził słuchaczy w magiczny i radosny nastrój. I tak jak w święta Bożego Narodzenia dzielimy się ze sobą opłatkiem, tak tu chętnie dzieliliśmy się przysłowiowym „groszem”. A takich okazji podczas koncertu było wiele.

Zorganizowany przy wejściu na salę koncertową kiermasz przedmiotów pochodzących od wielu ofiarodawców cieszył się bardzo dużym powodzeniem. Ogromna różnorodność przedmiotów zachęcała do zakupów. Pluszaki, kalendarze, kubeczki, ozdoby, koszulki, pierniczki, kolorowe skarpetki i inne przedmioty ofiarowane na kiermasz szybko znajdowały nowych właścicieli.

Niemniejszym zainteresowaniem cieszył się również kiermasz ciast upieczonych przez Panie z Koła Gospodyń z Poniatowej Wsi, rodziców dzieci ze szkoły podstawowej, nauczycieli ze szkół, prywatnych darczyńców.  Wypieki szybko znikały, pozostawały jedynie okruszki i duże kwoty w puszkach. Strzałem w dziesiątkę był „swojski chlebek” i smalczyk serwowany przez Panią Honoratę.

Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i kupującym.To dzięki Wam fundusze dla Madzi i Nikolci powiększały się z każdą minutą.

Podczas koncertu dla najmłodszych dzieci mieliśmy wyjątkową niespodziankę – zabawę na interaktywnej podłodze. Podłoga FunFloor w magiczny sposób łączyła ruch dzieci z wyświetlanym obrazem. Dzieci biegły po wyświetlonym obrazie, który reagował na ich ruchy. Podłoga zaangażowała w zabawę nawet najbardziej nieśmiałe dzieci. Dziękujemy Xvision Creative Agency z Lublina za wsparcie naszej akcji i przeprowadzenie zabaw z interaktywną podłogą.

Hitem „Anielskiego Grania” okazała się aukcja. Prowadząca licytację Pani Małgosia potrafiła stworzyć atmosferę zaciętej rywalizacji, dzięki czemu uzyskiwane kwoty stawały się coraz wyższe. Nie byłoby to możliwe bez ludzi ogromnego serca, którzy ofiarowali na aukcję wiele cennych przedmiotów. Uzyskana kwota – 6400zł zaszokowała i organizatorów, i darczyńców. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy przeznaczyli przedmioty na aukcję oraz osobom, które licytowały i tym, którzy ostateczne nabyli licytowane przedmioty.

Całe przedsięwzięcie okazało się ogromnym sukcesem. Uzyskana kwota-17047,20 zł zapewni dziewczynkom Madzi i Nikolci różne formy rehabilitacji psychoruchowej.

 

Koncert „Anielskie Granie”  nie mógłby się odbyć, gdyby nie wsparcie licznych osób o wrażliwych i wielkich sercach. Dziękujemy Państwu Pawłowskim z firmy Pawtrans, Państwu Słowikom, Warsztatom Terapii Zajęciowej,Bankowi Spółdzielczemu w Poniatowej, Bankowi PKO BP- Oddział 1 w Poniatowej, Pani Urszuli Sarneckiej, Panu Markowi Romanowskiemu, Panu Pawłowi Żyszkiewiczowi, Państwu Chwaszczewskim, Kabaretowi SMILE i Pani Agnieszce Szwajgier,  Firmie Handlowo – Usługowej „Multi Gama”.

Wsparcia udzielili również Piłkarze Stali Poniatowa,Powiatowe Komendy Policji w Puławach i  Opolu Lubelskim,Przedszkole i Szkoła Podstawowa w Kowali, Hurtownia „Karo” w Poniatowej i wielu anonimowych darczyńców.

Organizatorzy koncertu przekazali wiele prac plastycznych dzieci, które były licytowane podczas aukcji, a także ciasto i różne przedmioty przeznaczone na kiermasz.

Największe podziękowania należą się mieszkańcom Poniatowej i okolic, którzy pokazali, że  mają wielkie i gorące serca. DZIĘKUJEMY ZA OKAZANĄ HOJNOŚĆ!

Organizatorzy koncertu