Aktualności

65-lecie MKS STAL Poniatowa

Miejski Klub Sportowy Stal Poniatowa w miniony weekend świętował 65-lecie swojego istnienia. Ten wyjątkowy dla naszego środowiska czas mierzyliśmy latami kalendarzowymi i sezonami piłkarskich rozgrywek. Uroczystości odbyły się w Auli Gimnazjum im. Jana Pawła II w Poniatowej.

Obchody 65-lecia Klubu oficjalnie otworzyli Burmistrz Poniatowej – Zygmunt Wyroślak i Prezes MKS „Stal” Poniatowa – Janusz Jakubczyk. Uczestniczyli w nich dawni i obecni działacze sportowi, zawodnicy i szkoleniowcy związani  z klubem sportowym, a także władze wojewódzkie: Marek Sikora – Wicedyrektor Departamentu Kultury, Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, władze powiatowe reprezentowane przez Przewodniczącego Rady Powiatu Opolskiego – Bogdana Kutę, władze samorządowe Poniatowej na czele z Burmistrzem – Zygmuntem Wyroślakiem oraz Przewodniczącym Rady – Eugeniuszem Chyłą, a także zaproszeni goście, wśród których znaleźli się Prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej – Zbigniew Bartnik i Kazimierz Chrzanowski – Przedstawiciel Koła Seniorów LZPN, były sędzia i działacz.

Uroczystość była okazją do wspomnień. O początkach istnienia i najnowszych dziejach MKS „Stal” Poniatowa opowiedział Robert Kozak – Wiceprezes, od najmłodszych lat związany ze „Stalą”.

Sobotnie uroczystości stały się również okazją do uhonorowania działaczy, trenerów i zawodników za dotychczasowe osiągnięcia sportowe. Prezes MKS „Stal” Poniatowa wręczył odznaczenia i medale okolicznościowe. Gratulacje i wyrazy uznania dla działalności klubu złożył Burmistrz Poniatowej, wręczył dyplomy w podziękowaniu za zaangażowanie w realizację zadań Klubu i szerzenie ducha sportu wśród mieszkańców Poniatowej. Prezes LZPN – Zbigniew Bartnik uhonorował osiągnięcia Klubu wręczając pamiątkowy puchar i odznaczenia.

Podczas jubileuszu odbyła się prezentacja obecnych drużyn, każda z dziesięciu ekip wystąpiła wraz ze swoim trenerem i zaprezentowała okrzyk sportowy.

Wieczór uświetnił koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Poniatowej pod batutą Jarosława Mielko.