Aktualności

31. Gala konkursu Agroprzedsiębiorca RP w Belwederze

10.08.2022 r. odbyła się 31. Gala konkursu Agroprzedsiębiorca RP w Belwederze, nad którą honorowy patronat sprawuje Wiceprezes Rady Ministrów Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk, którego reprezentował sekretarz stanu Ryszard Bartosik. Celem konkursu, którego początki sięgają roku 1991, jest uhonorowanie oraz promocja najlepszych polskich rolników, a także przedstawicieli szeroko rozumianej branży agrobiznesu.

Podczas uroczystości zostały wręczone nagrody w kategoriach:

  • Wybitny Agroprzedsiębiorca RP 2021–2022,
  • Wzorowy Agroprzedsiębiorca RP 2021–2022,
  • Zasłużony Promotor Agrobiznesu 2021–2022.

Nagrodami w konkursie są szable oficerskie i buzdygany, które wręczyła Minister Grażyna Ignaczak–Bandych, Szef Kancelarii Prezydenta RP oraz Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ryszard Bartosik. W Belwederze zostały również wręczone honorowe odznaki „Zasłużony dla Rolnictwa”, które wręczył w imieniu Wicepremiera, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ryszard Bartosik. Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Kowali Pierwszej towarzyszyły podczas wręczania nagród i dyplomów.

Galę uświetnił występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Poniatowej pod batutą Pana Jarosława Mielko, z solowym występem Bartłomieja Kawałka, który wykonał Hymn Agroprzedsiębiorców „Jak długo na Wawelu”, ze specjalną dedykacją dla laureatów konkursu. Po części oficjalnej orkiestra zagrała koncert dla laureatów, uczestników i wszystkich zaproszonych gości.

Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Poniatowej wspólnie z Domem Muzyki w Kraczewicach, KGW w Kowali Pierwszej oraz Urzędem Miejskim w Poniatowej przygotowało stoisko prezentujące walory naszej gminy oraz tradycyjną, zdrową, polską żywność, na którym nie mogło zabraknąć wyśmienitych pomidorów od Państwa Oświecińskich. Nasze stoisko odwiedziła szefowa Kancelarii Prezydenta RP Grażyna Ignaczak-Bandych i Jan Krzysztof Ardanowski, którzy otrzymali symboliczne upominki.