Aktualności

Warsztaty pn. „Malowane Lale”

We wtorek, 30 października br. w Centrum Kultury Promocji i Turystyki odbyły się wyjątkowe warsztaty pn. „Malowane lale” dedykowane kobietom, które zmierzyły się i wygrały walkę z rakiem piersi. W spotkaniu wzięły udział Panie ze Stowarzyszenia Amazonek w Poniatowej oraz zaprzyjaźnionego Stowarzyszenia Amazonek w Lublinie. Kobiety są szczególnie wrażliwe w kwestiach urody. Długotrwała choroba jest w stanie zniszczyć wszystko co najpiękniejsze i co w sobie kochały najbardziej: biust, długie włosy, piękne rzęsy, skórę i paznokcie, co w efekcie sprawia, ze czują się nie atrakcyjne i wykluczone. Często pojawiają się kompleksy i brak akceptacji samej siebie. Głównym celem spotkania była poprawa stanu psychicznego oraz podniesienie samooceny kobiet, które zmierzyły się z ciężkim przeciwnikiem, jakim jest nowotwór.
Spotkanie otworzyła Prezes Stowarzyszenia Amazonki Poniatowa, która z uśmiechem na ustach powitała wszystkich uczestników, podkreślając iż organizacja spotkanie nie byłaby możliwa bez dofinansowania z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.
Jako pierwsza, z bogatą ofertą produktów dostępnych dla kobiet po mastektomii, zapoznała uczestników Pani Anna Dołbeń, przedstawicielka firmy Amonea, która pokazała m. in. jak właściwie dobierać protezy piersiowe, wyjaśniła jakie są między nimi różnice oraz zaprezentowała jak należy dopasowywać bieliznę ortopedyczną, tak aby nawet najbardziej wytrawne oko nie dostrzegło różnicy. Przedstawicielki firmy Medicus z Lublina pokazały jak finezyjnie i z pomysłem wiązać chusty oraz dobierać peruki. Szczególną atrakcją była możliwość przymierzenia oraz dobrania koloru i modelu włosów do urody przez każdą z uczestniczek spotkania.
Na koniec, wizażystka Wiola Niezbecka zaprezentowała Paniom jak za pomocą kilku make-upowych sztuczek ukryć mankamenty, będące pozostałością po długim leczeniu. Ciekawą i pouczającą lekcją była prezentacja zasad właściwego doboru kosmetyków i ich stosowania. Najwięcej radości, przysporzył wszystkim pokaz makijażu wykonany na jednej z Amazonek, Pani Krysi. Warsztaty pn. „Malowane lale”, było ostatnim działaniem realizowane w ramach projektu „Niepodległe nowotworom – podniesienie świadomości społecznej i poprawa stanu psychicznego kobiet po przebytej
chorobie nowotworowej”, dofinansowanego ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2018, jednak nie ostatnim realizowanym przez Stowarzyszenie Amazonki Poniatowa.

Już teraz zachęcamy do śledzenia strony Stowarzyszenia na facebooku, a uczestniczki spotkania do uzupełnienia ankiety monitorującej:

ANKIETA MONITORUJĄCA