Aktualności

XXIII Rajd „Szlakiem Zapory i Jego pamięci”

W dniu 13.06.2021 r. Burmistrz Poniatowej Paweł Karczmarczyk i Zastępca Burmistrza Poniatowej Aneta Poniatowska uczestniczyli we Mszy Św. w Kościele Parafialnym pw. Trójcy Świętej i Narodzenia NMP w Chodlu, która odbyła się w ramach XXIII rajdu Pamięci „Szlakiem Zapory i Jego pamięci”.

Homilię wygłosił ks. kanonik Ryszard Jurak.

W uroczystości uczestniczyły liczne delegacje z całej Polski. Gminę Poniatowa reprezentowała delegacja Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” im. mjr. Hieronima Dekutowskiego „Zapora”.

Burmistrz Poniatowej Paweł Karczmarczyk, Zastępca Burmistrza Aneta Poniatowska oraz Jerzy Kuchta jako przedstawiciel Zrzeszenia „WiN”, złożyli kwiaty i znicze, pod pomnikami i miejscami śmierci tych, którzy walczyli o wolną i niepodległą Ojczyznę, w Kożuchówce Kawęczynie, Krężnicy Okrągłej i nieopodal Osin upamiętniając bohaterstwo, heroizm i odwagę „Zaporczyków”. Wspólnie z Przewodniczącą Rady Miejskiej w Poniatowej Ewą Baranowską wiązanka i znicz zostały złożone przy tablicy siedziby Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” w Poniatowej.

Podczas uroczystości oddano hołd zmarłemu 13.06.2021 r. płk. Marianowi Pawełczykowi „Morwa” oraz wszystkim, którzy zginęli i zostali zamordowani za Ojczyznę.

Uroczystość zakończyła się piknikiem zorganizowanym w siedzibie Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” im. mjr. Hieronima Dekutowskiego „Zapora” w Poniatowej.

Całość poprowadził Zbigniew Młyniec – prezes Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”.