Aktualności

Sukcesy uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Poniatowej Kolonii

20 maja 2016 r. w Opolu Lub. odbył się powiatowy finał Ogólnopolskiego Konkursu „Jestem Bezpieczny”

Z radością informujemy, że drużyna z naszej szkoły reprezentująca gminę Poniatowa, rywalizując z najlepszymi szkołami powiatu opolskiego, zajęła III miejsce. Pokonały nas tylko szkoły z Józefowa nad Wisłą i Opola Lub. Nasza radość jest tym większa, że nasi reprezentanci zajęli I miejsce, wraz z dwiema innymi szkołami w teście sprawdzającym wiedzę na temat ogólnie pojętego bezpieczeństwa. W konkursie oceniano jeszcze prezentację bezpiecznego hasła i projekt koszulki. Rozbieżności pomiędzy poszczególnymi miejscami na podium wynosiły ok. 1 pkt. Nasi uczniowie otrzymali wspaniałe nagrody ufundowane i wręczane  przez Burmistrza Miasta i Gminy Poniatowa

12 maja 2016r. w Józefowie nad Wisłą odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. Nasza szkoła również tam reprezentowała Gminę Poniatowa i stanęła na podium zajmując III miejsce. W tym konkursie oprócz wiedzy na temat bezpiecznego poruszania się po drogach, należało wykazać się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy, pokonywania rowerowego toru przeszkód i poruszania się po drogowym miasteczku. Również tu nasi uczniowie zajęli I miejsce w teście wiedzowym i udzielaniu pierwszej pomocy.

Uczestników obydwu konkursów przygotowała pani Ewa Jarska. Gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłym roku w wymienionych konkursach.

Tego samego dnia w Poniatowej odbył się Konkurs wiedzy o Janie Pawle II zorganizowany przez CKPiT. Drużyna z naszej szkoły pokonała pozostałe szkoły podstawowe z gminy zajmując wszystkie trzy miejsca na podium. Uroczyste wręczenie statuetek laureatom odbyło się 15 maja 2016r.  podczas obchodów Jubileuszu 30-lecia Parafii pw. Ducha Św.  w Poniatowej.  Uczennice zostały przygotowane do konkursu przez panią Agnieszkę Kunowską – Włodarczyk.