Aktualności

Spotkanie noworoczne w Szkole Podstawowej im. Ewy Szelburg – Zarembiny w Niezabitowie

Dzisiejszego popołudnia 14 stycznia br. w Szkole Podstawowej im. Ewy Szelburg – Zarembiny w Niezabitowie odbyło się spotkanie noworoczne, w którym na zaproszenie dyrektora Pana Ireneusza Radomskiego oraz Rady Rodziców udział wzięli m.in. przedstawiciele władz samorządowych: burmistrz Poniatowej Paweł Karczmarczyk, zastępca burmistrza Poniatowej Aneta Poniatowska, skarbnik Gminy Anna Ruta oraz radny Rady Miejskiej w Poniatowej Dariusz Rożalski.

Zaproszeni goście mogli oglądać część artystyczną w wykonaniu przedszkolaków oraz uczniów szkoły, którzy przybliżyli zwyczaje związane z obchodami świąt Bożego Narodzenia oraz zaprezentowali najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się spektakl „Przy betlejemskim żłóbku” przedstawiony przez uczniów klasy trzeciej metodą  teatrzyku obrazkowego Kamishibai, wywodzącego się z Japonii.

Wspólną modlitwę poprowadził wikariusz parafii p.w. Św. Wojciecha w Wąwolnicy ksiądz Łukasz Sidor, który udzielił uczestnikom spotkania błogosławieństwa na Nowy 2024 Rok. Zwieńczeniem spotkania noworocznego była degustacja wigilijnych potraw przygotowanych przez członkinie Stowarzyszenia „Zielone Sioło” z Niezabitowa.

Podczas spotkania Pan burmistrz wręczył Srebrny Medal za Długoletnią Służbę Pani Monice Konarskiej, uczącej w placówce oświatowej w Niezabitowie, który na wniosek Ministra Edukacji i Nauki wręczany jest za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej.